| Tiristul a întrebat:

Salut, am nevoie de niste sfaturi, am 13 ani, am o fata in clasa, imi place de ea, e foarte frumoasa, vreau sa'i spun ca o iubesc dar mi-e frica de raspunsul ei, cum pot sa trec peste obstacolul asta? straight face crying Deci si in timpul orelor tot la ea ma gandesc, deja am luat trei 4 din cauza ca ma gandesc tot la ea, ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Belluuu a răspuns:

Hai noroc frate zi direct in fata nu o ocoli fetelor le bag baieti indrazneti si curajosi oricum nai nimic de pierdut daca si fetei ii place de tine, te iubeste ii bine happy dar vezi mai las-o usor cu ganditu la ea sa nu cumva sa ramai burta pe carte cat timp esti la scolala in timpu orelor dupa scoala faceti ce vreti bafta :*!

| Tiristul explică (pentru Belluuu):

Multumesc! Voi face asa!winking

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Concentreaza-te mai mult pe scoala si nu-i spune nimic, mai bine invit-o la o plimbare in parc si vezi cum se comporta mai intai

| Azµre a răspuns:

Nu te mai gândi la ea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
La 13 ani îţi vezi de şcoală, nu de iubite!
Lasă fetele şi vezi acolo ce faci cu notele!
Te pup!

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Mai neica!
in primul rand nu neglija scoala! niciunei fete nu ii plac baietii cu note mici care sunt ultimii din clasa!
in al 2-lea rand, nu te duce ca disperatul sa-i spui ''te iubesc'' asa din senin, ca n-o sa creada sau chiar o sa rada de tine! cuvintele astea nu se spun asa usor, oricand, oriunde!
mai intai incearca sa te apropii de ea! stai cu ea mai mult in pauze, fii glumet, fa-o sa rada, fa-i mici complimente, cere-i o adresa de mess sa mai vorbiti, fa-o sa se simta importanta pentru tine! vezi cum reactioneaza ea si daca vezi ca si ea te place, ii poti spune ca este mereu in gandul tau, ca o placi etc!
succes happy

| 26Geo a răspuns:

Simplu,te duci la ea,o inviti intr-un loc mai retras(nu toaleta!) si ii spui ce simti pentru ea, chiar daca raspunsul o sa fie bun sau nu, asta e. Daca stai asa, o sa fie mai rau, note mici si alte chestii care iti fac rau.Fii sincer cu ea, fara talente, fite sau alte comportamente, fii tu insuti.