| xLoVexN33D a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi. Deci iubesc o persoana foarte mult, ii spun ca o iubesc foarte mult, fac multe gesturi pn ea, stie ca o iubesc tare mult, dar imi spune sa ii demonstrez, am incercat multe, si totusi, am fost impreuna 4 luni; da, e putin 4 luni pentru a te indragosti cu adevarat, dar ea pentru mine e unica persoana, din cite am avut, si tin la ea tare mult.(Am 16 ani, si sa spun ca sunt cu mintea inca mica, NU ) Recent ne-am despartit, spunind ca nu mai simte sentimente fata de mine. ( cu ea esiam in fiecare zi, am facut cunostint si cu parintii, aveam relatii bune ) Iar acum, dupa ce ne-am despartit, ma suna, mai esim din cind in cind, parca simt ca totusi tine la mine, dar pe de o parte parca nu prea, nis nu stiu cum sa procedez. Puteti sa ma ajutati cu ceva sfaturi, ce sa fac, si cum sa fac, sa ii demontrez ca o iubesc tare mult! ( vreun gest ceva )

Răspuns Câştigător
| RyugaHideki a răspuns:

Scuze ca iti spun dar...se spune "iesim" nu esim. "din cand in cand" nu "din cind in cind" si "nici nu stiu" nu "nis nu stiu"
Daca vrei sa obtii ceva (adica sa o recastigi pe fosta ta iubita) nu incerca sa fii evident in legatura cu asa ceva. Poarta-te natural cu ea, cel mult poti sa te tii de mana cu ea, poarta-te mereu frumos cu ea si ofera-i o aura pozitiva atunci cand esti langa ea.
Asteapta sa s apropie ea prima de tine, daca te grabesti, o faci sa fie neinteresata de tine. Si ofera-i tot ce isi doreste, daca o cunosti, inseamna ca stii daca este o fata mai cuminte sau mai perversa.

9 răspunsuri:
| logatcamembru a răspuns:

Da nu cred ca trebuie sa eu demonstrezi.normal simti cand candva te iubestelove struck poate ea stie co iubesti. poate ceva o inpinge de la spate, poate are un secret care nu til poate spunde si dinaia a vrt sa va despartiti.Trebuie sa fi sigur ca si ea te iubeste. pote s-a indragostit de alt candva...(nu iti doresc), cand te mai intalnesti cu ea spune-i ca de cand v-ati desp te simti singur si daca are sa iti sp ceva sa iti zica ptca poate avea incredere in tine,,,love struck nu stiu ce sa-ti mai zic rolling on the floor sper ca am fost de folos. noroclove struckpwplove struck

| xLoVexN33D explică (pentru logatcamembru):

Thx, voi incerca! Vreau sa fiu indeferent, dar nu pot = (

| Twilight a răspuns:

Mai intai vreau sa stiu daca din cauza ei sau a ta a avut loc despartirea. Daca ea credea ca tot ce faceai nu demonstra ca o iubesti, atunci ea umbla dupa printu' cu bani. Pt ea conteaza lucrurule materiale. Nu'i de tinebig grin.

| xLoVexN33D explică (pentru Twilight):

A fost o simpla cearta, dupa care peste un timp ne'am despartit... ( ea mi-a spus )

| Twilight a răspuns (pentru xLoVexN33D):

Se supara repede happy...alt sfat numai am, poate doar trebuie sa treaca timpul si daca intr'adevar te'a iubit, o sa-ti simta lipsa si va vrea sa va impacati.

| xLoVexN33D explică (pentru Twilight):

Twilight, mersi mult, gindesti foarte bine! Asa mi-a spus si mama ei, de fiecare data cind intreaba de mine, ii incepe a inlacrima ochii, dar deacu a trecut 1 luna si jumate, si nici nu stiu, cind ii scriu pe net, parca nu are chef sa vb, dar cind ne vedem la scoala, face niste ochisori,. parca simt ca are ceva sentimente. Cum sa spun, are un fel de mindrie in sine, si nu stiu cum sa fac, sa fie bine. = \

| Twilight a răspuns (pentru xLoVexN33D):

Incearca tu sa faci primul pas. Poate la ea este mandria prea mare, o impiedica orgoliul. Poate ea regreta pentru ce s-a intamplat si ink tine la tine. Nu rata sansa asta, ca poate mai este o sansa pentru relatia voastra. Noroc!

| xLoVexN33D explică (pentru Twilight):

Mersi mult Twilight, de ajutor, sorry, am dat deacu funda : ((, inca o data THXwinking

| Twilight a răspuns (pentru xLoVexN33D):

Cu placere. Daca mai sunt probleme sau ceva, te rog sa imi spui. Poate o sa te mai pot ajuta! happy