| Chelsea_Sorin_1996 a întrebat:

Salut, am nevoie de un raspuns sincer.
Am 25 de ani, in ultimul timp am tot ajuns in pragul de a face sex cu fetele care imi plac, doar ca nu imi place sa grabesc lucrurile, pentru mine sexul nefiind o prioritate in relatie, e important, dar nu prioritar.
De cate ori ajung in pragul asta, de exemplu a fost la o fata acasa, am ascultat muzica, am vorbit, am baut si niste vin, totul ok, ea tot imi dadea semne, se juca cu parul si parea ok, insa cand a venit vorba de sex, nu am mers mai departe, am dormit imbratisati, dar asta a fost tot si cam asa procedez de fiecare data, pentru ca repet sexul nu e o prioritate pentru mine, poate gresesc, dar nu pot sa fiu altfel si vad ca dupa ce se intampla asa, ele se indeparteaza, oare e chiar asa gresita abordarea mea, oare chiar sexul inseamna tot si celelalte chestii nimic, chiar am ajuns in punctul in care cred, ca femeile nu vor altceva decat sex?

Ce sfaturi imi puteti da?

11 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai si aici ce ziceai?

https://www.tpu.ro/......nevoie-de/

Sau de atunci si pana acum, s-au mai schimbat lucrurile :-?

| Chelsea_Sorin_1996 explică (pentru DoarBogdan):

Am avut o relatie frumoasa cu persoana respectiva, dar n-a fost sa fie

| SilentRain a răspuns:

Ohhhh ce drăguț
Din păcate nu ai nimerit tu personale cu care sa rezonez, sexul pe repede înainte este o "banalitate necesară " pentru mulți și uită că unii au nevoie de o conexiune emoțional pentru a trece la pasul acesta
Sper sa găsești o fata cu care sa rezonez, și nu ești fraiere că nu te axez pe sex și nu profiți de fete

| Lukasssz a răspuns:

Ce prost ai fost, trebuia sa treci la actiune

| mastadont a răspuns:

Sexul e un pas important în relație, e motorul care face relația să meargă. Dacă tipa vrea și tu nu vrei sau nu poți ai putea să-i explici că vrei să mai aștepți, însă nici să nu o faci prea mult să aștepte căci atunci își va da seama că ceva nu e în regulă și te va părăsi.
O relație fără sex este o relație disfuncțională, sexul este momentul în care două persoane sunt cel mai apropiate, este momentul în care te dezbraci și lași orice mască, e momentul în care îți arăți adevăratul chip.
După o vârstă chiar și femeile au nevoi, mai ales dacă sunt obișnuite să facă sex regulat. După 20 de ani, nu mai e ca la liceu, când să aștepți cu anii să faci sex.

| Eireann a răspuns:

Ca fata, daca imi place in baiat si ma gandesc la poate chiar o relatie prefer sa fac sex destul de devreme fiindca daca nu ne potrivim din punctul asta de vedere nu vad sanse mari pe termen lung.

Răspuns utilizator avertizat
| Saiko10 a răspuns:

Pfai de viata mea mai omule, nu va inteleg pe voi, incerci sa pari mare cavaler ca nu conteaza sexul, dar nu este adevarat, sexul conteaza foarte mult intr o relatie normala, este o parte importanta, normal ca o relatie nu ar trebui sa fie bazata numai pe sex dar nici sa fiti casatoriti de 10 ani si nici sa nu stiti cum aratati dezbracati. adica daca mi s-ar fi intamplat mie ceva de genul as crede ca nu este atrasa de mine sau are fantezii cu fostul sau ceva.

| Anonimu7041 a răspuns:

Nu cred ca este vorba ca este disperata si ca doar asta vrea (ma rog, acum depinde si ce persoana este, nu cunosc), in schimb cum a spus si cel de mai sus, e ceva normal sa iti doresti, asa cum face ea
Tu nu vrei sa pari disperat, inteleg, dar aici se vede ca si ea isi doreste, deci, da-i drumul
Cat timp totul e din dragoste, nu are ce sa fie rau