| Raul43131 a întrebat:

Am o intrebare, de ce cand fac sex cu prietena mea imi spune ca o doare putin vaginul, poate fi de la marimea penisului?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

O dimensiune exagerat de mare/de groasa a penisului in raport cu marimea ''nominala'' normala a vaginului, in anumite situatii poate fi unul dintre motivele care in loc sa provoace placerea si satisfactia dorita si sperata in timpul intretinerii actului sexual, poate sa produca/sa provoace o stare de disconfort accentuat.

| Emilian65 a răspuns:

Da, poate fi de la marimea penisului tau sau nu este lubrifiata complet pentru a avea un act sexual confortabil.

| Sofer a răspuns:

Nu e lubrifiata suficient. De asta și mica durere la început, apoi gata nu mai doare.

De la mărime, rar. Problema e că eşti egoist şi te grăbeşti. Sexul nu înseamnă doar penetrare, mai are şi alte părţi frumoase. Axează-te pe ele pentru ca plăcerea să fie şi pentru ea.

| Cineva797406016386 a răspuns:

Păi poți prima oară să I faci un oral ca să o exciți mai mult și după aia poate începe sexul propriu zis

| Peachdelight a răspuns:

Poate fi din cauza asta sau poate fi din cauza ca nu e destul de excitată încât sa fie totul foarte bine lubrifiat. Pune mai mult accent pe preludiu.

| GHEBOASA a răspuns:

Ai uns-o bine? Ca poate nu aluneca... Eu de obicei dau cu ulei de masline extra virgin si intra ca si cutitul in unt!