| EvelinaAndreea123456 a întrebat:

As vrea sa imi spuneti niste sfaturi.Am fost impreuna cu un baiat cam 2 ani jumate si acum m-a parasit.Mi-a zis ca nu mai simte nimic pentru mine dar eu inca il mai iubesc.I-am propus sa ramanem doar amici si a acceptat, ne mai intalnim cateodata si facem dragoste dar fara saruturi sau altele.Ce as putea sa fac ca sa fie al meu din nou si sa il recuceresc? Credeti ca daca suntem doar prieteni isi va schimba gandurile intr-un timp? Vreau sa fim din nou impreuna dar nu stiu cum sa fac daca il iau cu intrebari despre fosta noastra relatie se supara pe mine.

Răspuns Apreciat de Editori
| Eireann a răspuns:

Tu stii ca amicii nu fac dragoste cand se intalnesc, nu? Ce aveti voi e "friends with benefits". Asta functioneaza OK cand amandoi cei implicati inteleg ca e doar pentru distractie si satisfacerea unor nevoi sexuale. La voi nu e asa, el stie asta deci in cazul vostru el profita de sentimentele pe care le mai ai pentru el. Nu te iubeste, nu te respecta si te foloseste. Stiu ca doare fiindca am fost in locul tau si mai stiu ca nu o sa se intoarca. El poate sa obtina sex fara sa fie nevoit (si fara sa vrea) sa iti ofere nimic in schimb - nici macar afectiune. Nu o sa se intoarca fiindca nu il intereseaza de tine si nu il intereseaza de relatie. Tu ar trebui sa pui punct fiindca tu esti cea care nu obtine ce isi doreste. Daca nu el o sa mai faca sex cu tine pana cand se va plictisi sau va gasi pe altcineva si o sa plece.

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Adică să înteleg că voi v-ați despărțit însă i-ai propus să rămâneți amici, el a acceptat iar acum vă mai întâlniți câteodată și faceți dragoste?
Scuză-mă că zic asta, dar ești o mare fraieră, el se folosește de tine cât poate. Nu o să mai fiți împreună, îți faci speranțe aiurea.