| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema si as avea nevoie de ajutor va rog frumos, am 15 ani, sunt baiat si au trecut 2 luni de cand m-am despartit de prietena mea pentru ca ne-am certat. fata cu care am fost tin sa mentionez ca m-a placut de 2 ani si cat timp am fost cu ea m-a placut dar eu inca o iubesc si sufar, i-am cerut sa fim din nou impreuna dar a zis ca nu ma mai iubeste decat ca un amic si eu i-am zis decat sa fim doar amici mai bine nimic. Tin sa mentionez ca aceea fata e in clasa cu mine la aceeasi scoala o vad in fiecare ora, fiecare minut Eu o iubesc foarte mult, dar ea zice ca nu ma mai iubeste decat ca pe un amic. Ce sa fac va rog ajutati-ma!
Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| GirlyBrunette a răspuns:

Dc o fortezi incearca mai intai amici si poate daca stai mai mult cu ea isi da seama cat o iubesti.incearca mereu sa fi langa ea sa o sprijini in orice situatie si nu o face pe duru ca nu mai vrei nici amici. dragoste cu forta nu se poate;-)

| marthaa a răspuns:

Ce poti face? Probabil ca nu te mai iubeste.Iar pentru tine este greu sa fiti amici avand in vedere ca tu o iubesti.Incearca sa treci peste.Nu-ti va fi usor iti va fi foarte greu dar nici sa te rogi de ea nu-i o solutie. Daca o iubesti asa mult respecta-i decizia.Imi pare rau ca nu-ti pot da un raspuns care sa-ti placa.Dar cu totii trecem prin asa ceva.Dar te asigur ca vei mai iubi din noi si vei iubi mult mai intens.

| Satisfaction a răspuns:

Accepta-i decizia de a nu mai fi impreuna si fiti amici. Nu ii arata ca o placi pentru ca asa va zice "uita-te si la asta...inca ma mai iubeste", dar daca nu arati asta ea va zice" m-a si uitat? trebuie sa fac ceva sa ma place din nou". In clasa disteaza-te cu colegii si rade. Intr-un cuvant fa-o geloasa asa un pic de "fatada".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred eu trebuie sa incerci s-o uiti deoarece acea fata a simtit dragostea doar la moment acum nu mai simte nimic pentru tine, s-au daca nu poti si nu poti cu tot dinadinsul ar fi cazul sa incerci -s-o pui la incercasle si vei vedea ea intr-adevar mai simte ceva pentru tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parerea mea este ca tot ce poti face este sa incerci sa o uiti daca nu te mai iubeste. Stiu ca nu e usor si ca mai toata lumea iti spune lucrul asta, ceea ce nu e prea placut. Ca amic mereu vei avea o speranta ca ea isi va da seama cat de mult o iubesti si se va intoarce...mai bine te-ai purta ca un simplu coleg :*