| Snd001 a întrebat:

Numele meu este Cristi, am o nelămurire, de curând tatăl meu a cunoscut o doamnă, s-au mutat impreuna, totul bine și frumos, dar acea femeie avea o fată în vârstă de 17 ani eu având 20, problema este in felul urmator, amândoi am început să ne îndrăgostim unul de altul, de la un sărut s-a ajuns sa facem dragoste, iar după o iubire de nedescris, ne iubim amândoi foarte mult, părinții noștri au aflat iar ei nu sunt de acord, ne impun sa nu fim impreuna! Va rog frumos m-ar ajuta enorm de mult un sfat de la voi, un sfat explicit!

Răspuns Câştigător
| D1403 a răspuns:

Nu e nimic ilegal, deoarece nu sunteti rude, nu aveti aceelasi "sange".Eu zic ca merita sa incercati, mai ales pentru ca relatia poate fii de durata mai ales fiind in aceeasi casa.Dar pe de alta parte paringi vostri au dreptate.Noi,ca si oameni ne pasa mai multe de gura lumii si nu de sentimente.Ei se simt ciudat de ce zice lumea fiind o dragoste intre frati vitregi.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ramaneti in secret asa, santeti frati vitregi dar chestia asta se practica in toata lumea, e ceva anormal considerat normal cat se tine in secret. Altii isi fwt fetele vitrege sau invers incest pe masura

| viavo a răspuns:

Pai ea mai are un an si face 18. Daca e dragostea chiar asa mare, asteptati pe cat se poate si apoi va mutati impreuna.

| Nume6 a răspuns:

Păi ar trebui să le spui că decât să găsești o fată din cine știe ce loc îndepartat al ţării, așa e bine că poţi locui cu ei sau undeva mai aproape în caz că te căsătorești cu fata ei. Practic, e mult mai bine că ai găsit pe cineva care practic e fata femeii cu care tatăl tău are o relaţie. Șansele ca relaţia voastră să dureze e mai mare. Asta ar trebui să le zici. Probabil li se pare urât că tu ești cu ea și mama ei cu tatăl tău, dar decât să găsești pe undeva in lume cine știe pe cine mai bine așa. Oricine si-ar dori ca partenerul lui să fie undeva din "familie creată prin aliaţă". Ar trebui să le zici si că tu nu ai nimic cu relaţia lor și nici ei să nu se bage in a voastră, si dacă nici așa nu vor să înţeleagă ea face 18 peste un an tu deja ești major, si dacă nu vor să vă accepte impreună plecaţi în lume. Ar trebui să ii întrebi si de ce nu vă acceptă? Poate nu vă acceptă că le e de lume că o să zică că el e cu mama, și tu cu fiica, dar părerea lumii nu contează, nu îţi dă lumea să mănânci.

| Snd001 explică (pentru Nume6):

Am incercat sa le explicăm asta, raspunsul lor au fost "este ilegal sa faceti asta si intr-adevar, cum ai spus si tu, gura lumii"

| ChrisDe1975 a răspuns:

De cât timp sunteți împreuna? Dacă tu simți ca merita sa rămâi lângă ea, atunci rămâi. Și chiar dacă vei ajunge sa regreți, vei fii împăcat știind ca ai încercat și ai dat tot ce ai putut.
Despre părinți... ce sa zic, probabil pun fericirea lor înaintea fericirii voastre. Ai 20 de ani, ești bărbat deja, cred ca știi cum sa porți o discuție cu părinții vostrii, mai ales cu tatăl tău ca de la bărbat la bărbat. Trebuie sa fii rațional și sa le dovedești ca nu e doar o iubire trecătoare, ca nu faci scandal degeaba. Nu trebuie nici sa ii presați, dați le timp de gândire astfel încât sa nu ia o decizie pe moment.
Va doresc noroc și multă fericire!
Sper ca te am ajutat.