| Madalincostin a întrebat:

Salut.Am si eu o intrebare ca chiar nu stiu ce sa fac.Eu sunt in alta tara si bunica mea este in romania si locuieste cu mosu meu (baiatul ei) si el bea mereu si face scandal, sparge geamuri ii zice lu bunica mea sa plece din ograda ca el este proprietarul acolo si o injura mai multe. Dar nu el este proprietarul ptc e bunica mea.Si cand o sun plange mereu si zice ca nu mai poate trai cu el acolo. El sta ci mananca pe pensia ei si nu aduce nici un ban in casa.Toti bani ii bea.Si eu nu stiu ce sa fac sa o ajut! I-am zis sa se duca la politie dar nu stiu de ce nu se duce.Anul trecut cand am mers in tara el era la bar beat si nu stia ca am venit si cand a ajuns acasa a inceput sa o faca in toate felurile pe bunica mea si eu i-am dat o palma si bunica a sarit repede sa nu il bat! Ce pot face sa o scap de asta? Tin sa mentionez ca el s-a despartit de nevasta lui pentru-ca statea numai prin baruri si nu lucra.Va rog sa-mi ziceti si mie ce as putea face! Ca daca mai sta un an nu el acolo creca moare sad

Răspuns Câştigător
| AdelixA a răspuns:

Primesti amenda ca ai dat peste ala cu masina ta?laughingDupa cum ai zis si tu nu merita sa-l ai pe constiinta.Fa-i macar ceva ce sa te tina minte.Si ar trebui sa o obligi pe bunica ta sa mearga cu tine.Mai mult ca sigur daca ii explici situatia v-a intelege.Si am observat din spusele tale ca tine cam mult la TIP.Zii ca daca nu vine il bati rau de tot pe ala.Desi sper ca nu va fi nevoie de amenintari.Succes...

4 răspunsuri:
| AdelixA a răspuns:

Mai in tii de toate nasoala treaba.Ce dragut ca-ti pasa de bunica ta.Fai o faza tipului cu deschide ca-s la usa.Doar sa vezi ce moaca face bine asta era un apropo sau o idee cand...te duci dupa ea omule.Mai bine este daca locuieste cu tine.Chiar si daca esti acolo doar ca sa lucrezi.Mancati amandoi o paine dar macar o stii impreuna cu tine in siguranta.Sau daca nu ai alte rude la care sa o lasi, duo la azil ca sa aiba o frumusete frumoasa.Grea decizie.

| olian a răspuns:

Poi ori rezolva*ti cu politia ori o luati de langa el, astia nu sunt oameni si animale care isi bat parinti, e bine sa iei o decizie cat mai repede pana nu e prea tarziu.

| Madalincostin explică:

Am mai aduso aici odata si a stat 8 luni dar a vrut sa se duca in tara.Eu am zis ca mai bine merg in Romania si il calc pe asta cu masina si ii rup picioarele si il linistesc.Stiu ca platesc amenda da macar scap de el.

| Madalincostin explică (pentru AdelixA):

Mersi de sfat...

| AdelixA a răspuns (pentru Madalincostin):

Primesti amenda ca ai dat peste ala cu masina ta?laughingDupa cum ai zis si tu nu merita sa-l ai pe constiinta.Fa-i macar ceva ce sa te tina minte.Si ar trebui sa o obligi pe bunica ta sa mearga cu tine.Mai mult ca sigur daca ii explici situatia v-a intelege.Si am observat din spusele tale ca tine cam mult la TIP.Zii ca daca nu vine il bati rau de tot pe ala.Desi sper ca nu va fi nevoie de amenintari.Succes...