| Mihail123456 a întrebat:

Ce sa fac oare stau stau intr-o casa cu o bunica de cand m-am nascut pana in prezent si mereu face scandal mereu imi face numai stres si nu ma lasa in pace ma injura ma face in tate felurile si sincer nu mai pot sta cu ea in casa o sa innebunesc in curand toata ziua ma bate la cap cai aia cai cealalta si nu ma lasa sa ma casatoresc nu ma lasa sa fac nimic adica are o stare nervoasa cand e buna cand face pe nebuna si cred ca este sincer nu mai stiu ca sa ma fac ca mi-am facut atita stres incit ma doare inima (sunt cam sufletist si pun la inima anumite chesti, si nici nu stiu unde sa ma duc si ce sa fac. ajutor

3 răspunsuri:
| MeForeverAlone a răspuns:

Eu zic să-ți cauți de lucru undeva, să muncești o lună-două până găsești o casă cu chirie undeva și să te muți. Probabil femeia a îmbătrânit, e bolnavă și nu mai e lucidă. Vorbește cu un doctor, să vină să o consulte. Oricum, rămân la prima variantă. Acolo unde nu poți face nimic decât să te alegi cu dureri de inimă și stres n-ai ce căuta.

Răspuns utilizator avertizat
| MeForeverAlone a răspuns (pentru Mihail123456):

Deci la faza cu doctorul poți inventa ceva gen,, Nu pentru că ești bolnavă sau ceva, ci pentru că la vârsta de ( cât are ea) toate persoanele trebuie să facă un control pentru siguranță, ca să fie sigură doar că nu are nicio boală, creșteri de tensiune, palpitații și alte lucruri.
Iar cu locul de muncă, indiferent dacă îți convine sau nu, trebuie să muncești, adică ai 24 de ani, ce naiba! Vrei să te însori dar n-ai casă, n-ai salariu, n-ai nimic, doar casa bunicii probabil și o bunică ce are probleme mintale. Păi normal că e supărată femeia dacă vede că la vârsta asta tu nu vrei să muncești. Du-te la Yazaki undeva, că acolo e câștigă bine. Ații muncesc de la 16 ani iar tu nu vrei să auzi de muncă pentru că nu-i salariul bun. Atunci tu stai pe banii ei, practic, nu?
Ar trebui măcar să te simți și să mergi la muncă barem de rușinea ei...