| Valentina91 a întrebat:

Am un prieten deja de 3 ani si in ultimul timp mea zis ca nu mai este indragostit si nu ma mai iubeste ca inainte, si multe alte lucruri si cuvinte urate, mai pe scurt, nu mai vrea sa stea cu mine. Eu sufar mult acuma pentru ca il iubesc enorm, ne gandeam la un viitor impreuna. Sa schimbat mult in ultima vreme, el facea totul pentru mine si acuma a pierdut toate sentimentele. Eu mam injosat in fata lui plangand si rugandul sa se mai gandeasca si poate sa-mi dea o posibilitate sal mai cuceresc inca o data. ajutati-ma va rog, ce trebuie sa fac? cum sa ma comport? simt ca nu-l pot lasa, nu pot fara el. Sunt foarte trista si posomorata. Mie frica ca s-a saturat de mine, ca el mea zis ca vrea sa incerce si alta viata...

Răspuns Câştigător
| Lary_2950 a răspuns:

Cel mai bun sfat e sa il lasi, dar stiu ca nu ai nevoie de raspunsul asta. Uite unii barbati se simt mai atrasi atunci cand femeia se comporta ca si cum nu ar mai fi interesata de persoana lui. daca as fi in locul tau as incerca si asa de ex du-te intr-o seaara intr-un club fate gagica, aranjeaza-te ca si cum ai iesi la agatat, eventual daca vreun tip vine sa danseze cu tine nu il refuza dar nici nu ii permite prea multe lucruri, fa in asa fel incat prietenul sa simta ca a pierdut ceva important.Incearca si daca nu merge lasa-l..gandeste-te ca ai o viata inainte, nu trebuie sa te milogesti in fata lui, barbati sunt cat carul si sunt sigura ca exista altii care te doresc de o mie de ori mai multt a unul ca asta.Gandestete ca el ar accepta sa va impacati crezi ca ar mai fi la fel crezi ca te-ai simti bine sa tragi de un barbat ca sa te iubeasca, draga mea orice femeie e frumoasa si orice femeie trebuie sa se lase cucerita nu sa cucereasca ea! Sunt sigura ca viata iti rezerva ceva mai bun decat ceea ce aii pierdut!

| Valentina91 explică (pentru Lary_2950):

Multumesc pentru acest raspuns. Dar cred ca daca ne lasam n-o sa mai es cu nici un baiat, cred ca nu mear placea de nimeni. E ciudat...
Dar si el se compoarta cu mine intr-un mod ciudat..doua zile imi demostreaza ca ma iubeste, ne ducem sa mancam inghetata, pizza...e foarte dragut cu mine. Si pe urma se schimba brusc si imi zice ca nu-i mai place de mine, ca nu-i place sa ma sarute si multe alte lucruri urate. Nul inteleg.e confuz si el.

| Valentina91 explică (pentru Lary_2950):

Si inel mea dat cand am implinit 3 ani impreuna...

10 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Vrea pe alta, lasă-l s-o ia!

| Deyutza1039 a răspuns:

Buna, ce rost are sa astepti trenul in aeroport? Daca el nu te mai vrea, aleluia! Nu e singurul, plangi un pic de el la inceput dupa, o sa iti treaca! Stiu prin ce treci... Imi pare rau pentru tine. Am trecut si eu prin asta, indiferenta doare cel mai tare, deci pune-o in practica! Pa pa!

| NotToday a răspuns:

E cam evident... Tipul si-o fi gasit alta fata. Eu zic sa nu te mai injosesti asa mult in fata lui si sa il intrebi clar daca e sigur ca asta vrea... Daca spune da, rupe orice legatura cu el, traieste-ti viata, iesi cu prietenii, ocupa-te de tine, distreaza-te! Iti spun doar ca, orice ti-ar spune acum, tot la tine se va intoarce. Aici depinde de tine daca il vei accepta sau nu.

| Valentina91 explică (pentru NotToday):

Nu cred ca si-ar fi gasit pe alta ca mereu esiam impreuna peste tot, avem prieteni in comun. Stiu mereu ce face... Nu stiu cum sa depasesc situatia aceasta, nu pot fara el. e prea important pentru mine, nu as mai putea iubi pe altcineva. Nu stiu cum sa fac.

| NotToday a răspuns (pentru Valentina91):

Eu sper sa ai dreptate... Prietena mea nu avea nici un prieten, prietena, absolut nimic, doar pe mine. Si totusi, cum ii facea cate un baiat ochi dulci, era la el in brate...

| MissJJ a răspuns:

In primul rand nu-l mai cauta ( fara mesaje pe facebook, telefon, fara apeluri ) pentru ca o sa-i dai impresia ca esti disperata dupa el, iar baietii nu suporta genul asta de fete.Fii indiferenta, chiar daca doare foarte mult.In momentul asta el nu mai exista pentru tine.Si in viata ta sa nu te mai umilesti pentru cineva, tine capul sus.

| Valentina91 explică (pentru MissJJ):

Am incercat si asa. 3 zile nu eam raspuns si el a venit la mine sa ne vedem sa vorbim, eu eam zis ca mea lipsit zilele acestea si el a strigat la mine "spui prostii! Daca avea sati lipsesc avea sami scrii, sa-mi raspunzi in zilele acestea"

| andreea_5536 a răspuns:

Povestea ta seama putin cu a mea..Am un prieten de 2 ani jumatate si la inceput a fost totul foarte bine, dupa 2 ani a cam intervenit acea monotonie(plictiseala)din partea lui adica asa simteam eu.A fost plecat o vreme am vorbit pe facebook totul era ok intre noi numai ca nu mai era ca la inceput, nu il mai simteam atat de apropiat de mine, parca nici nu stiam ce sa mai vorbim a fost o perioada urata cam de 2 luni in care vorbeam ca sa spunem ca am vorbit.
S-a intors acasa iar intre noi este totul mult mai bine poate a realizat ce greu ii este sa stea departe de mine ..Credema ca la fel ma simteam si eu nu voiam sa il pierd.Nu ii mai arata asa de mult ca te intreseaza pentru ca mai rau faci va crede mereu ca "proasta" il asteapta si il iarta orice ar face pentru ca ii arati prea mult ce simti pentru el.:*