| Zeemey23 a întrebat:

De cam 1 an vorbesc cu o tipa pe mess. Ne-am intalnit cand a inceput scoala (ea fiind a 7-a, eu a 9-a). Inainte sa ne intalnim ea deschidea conversatia pe mess si punea >mereu"big grin< sau :*". Dar dupa ce ne-am intalnit nu mai zice nimic... Incep eu conversatia" buna-cf" ea "bine-tu" si atat... Eu chiar o plac dar prietenii mei zic ca nasol ca e cu 2 ani mai mica. Oare nu i-am facut o impresie buna la prima intalnire?:-s

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Vreo 3 chestii :
prima : ori ii timida, dar nu vad de ce nu era si inainte confused?
a doua: ori e ocupata happy desi nu prea cred
iar a treia : poate nu i-a placut de tine happy depinde cum te-ai purtat cu ea la prima intalnire, prima impresie poate sa conteze destul de mult happy, gandeste-te daca ai gresit cu ceva
in primul rand, pe voi baietii va intereseaza prea mult de ce zic prietenii, nu zic sa nu ti cont si de parerea lor, dar daca tie iti place de ce ar mai conta confused? si 2 ani diferenta eu zic ca e foarte putin happy
incearca sa vorbesti mai mult cu ea, deschide noi subiecte dupa ce o intrebi ce mai face si eventual propune-i o a doua intalnire, daca tot nu merge nu mai incerca ca nu mai are rost happy probabil fata nu te place sau nu vrea sa aiba o relatie, ar putea fi de vina si scoala, daca spui ca v-ati intalnit tocmai cand a inceput scoala, probabil ar fi prima ei relatie, a discutat cu parintii despre asta si nu sunt de-acord... oricum ar putea fi multe motive happy cel mai bine e sa vorbesti cu ea si sa afli daca te place sau nu happy

6 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

E mai timida...pe mess cu totii avem curaj sa spunem tot ce ne trece prin cap insa nu se intampla neaparat si-n realitate, incarca sa dezbateti mai multe subiecte, pana capata incredere(in propria persoana)aici nu e vorba de faptul ca-i cu doi ani mai mica (cum adica "nasol"?)sau de intalnirea pe care ati avut-o, pur si simplu are emotii din cauza a ceea ce noi numim timiditate, presupun ca te place si din cate am inteles si tu faci acelasi lucru asa ca ai grija de eahappy

Răspuns utilizator avertizat
| gya_8439 a răspuns:

Pei poate era ocupata si ce daca e cu 2 ani mai mica nu-i bine sa fie de aceeasi varstabig grinhappy acum trbeaba ta eu zic sa mai incerci sa vb cu eabig grinhappy

| chocolate27 a răspuns:

Eu cred ca e prea mica pentru o relatie si cam timida, cum sunt toate fetele la 13-14 ani rolling eyes

| Sufletel92 a răspuns:

Nu conteaza ca e mai mica decat tine.
Bine ca nu e mai mare cu 2 ani.happy
Eu zic ca e timida.Incearca sa te mai intalnesti cu ea o data sa vezi ce reactie are.

Bafta!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricine e şmecher între 4 pereţi...