| Calin123456789 a întrebat:

Aseara am avut primul contact sexual cu iubita neprotejat. Insa, am inceput sa ne facem griji daca nu a fost o greseala imensa.Totul a decurs normal si am avut grija sa ejaculez in totalitate in afara vaginului.Citind pe net, am aflat despre pre-ejaculare si cum ca ar exista sansa mica de a ramane insarcinata.Nu stim daca ea ar trebui sa ia pilula de a doua zi sau nu. Ajutor, va rog!

3 răspunsuri:
| noink a răspuns:

Tot ce inseamna "slabe sanse" include "o sansa". Decat sa ramana gravida, sa fie stresata, sa aiba de facut avort, sa aiba de le spus parintilor si asa mai departe, e un calvar... mai bine mergi frumos si ii iei o pastila de a doua zi, te informezi si tu si ea de cum o sa decurga ( o sa aiba sangerari si niste crampe de la pastila). O sa se produca un mare dezechilibru hormonal in organismul ei, pastila nu e naturala. Dar evita asftel sarcina!

| SuntTrisSta a răspuns:

Cred ca sunt slabe sanse)

| bubudulce33 a răspuns:

Cel mai bine este sa ia pilula, care nu cred ca ar afecta-o, insa presupun ca sunt slabe sanse ca ea sa fi ramas insarcinata