| Anonim2000288282 a întrebat:

Salut..as vrea să mă ajutați in situația asta.

Să incepem:

Acum 2zile stăteam pe instagram....cand dau de o fata foarte frumoasă.
Intru pe profilul ei si vad ca ea este din Republica Moldova. Dupa ma mai uit la niște poze și acolo începea magia..frate chiar imi placea(prima fată care chiar imi placea).
I-am dat mesaj si am inceput sa vb, e foarte de treaba, dar nu i-am spus că o plac sau ceva, dar i-am spus un lucru.,, daca vrea sa fim prieteni".A spus dalaughing
După am vb cu ea si am hotarat sa ma vad cu ea cand fac 18 ani si să îi cunosc prietenii.
După asta m-am gândit mai mult si am a spus așa:,, trebuie să fac tot posibilul sa arat bine am doar 3 ani la dispoziție dupa trebuie să mă văd cu ea".
Apropo eu am 15 ani ea 14.
Eu sunt din Ro ea e din Moldovasad
Ce sa fac? Eu vreau sa fac tot posibilul sa schimb tot la mine ca sa pot sa fiu cu ea pentru ca nu mă consider frumos.
De asta i-am spus că o sa ne vedem la 18 ani.

Chestia e: e bine daca astept pana la 18 ani cand o sa arat si eu mai bine?

Scuze pentru greșeli dar n-am chef să mai corectez e oră 4:31 cand scriu asta.
Spasibalaughing

Răspuns Câştigător
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Nu vreau sa par rau dar cineva trebuie sa te aduca la realitate. Pana face aia 18 ani o sa aiba iubit, o sa se culce n baieti cu ea si nici n-o sa-si mai aduca aminte de tine. Nu se stie ce-o sa fie peste o saptamana dapai peste 3 ani... deci despre ce asteptata vorbesti aici? Pune si te concentreaza pe fetele din zona ta si lasa moldovencele. Hai sa iti mai zic o vorba spusa de o cunostinta de-a mea care e vames la granita cu Republica Moldova ( asta e pentru cand mai cresti oleaca ) : "In Moldova toate lucrurile sunt ieftine dar cel mai ieftin lucru de acolo este pi**a ". Si asta a spus-o un om insurat, cu nevasta si cu 2 copii acasa
Si urat n-o sa mai fi decat atunci cand o sa te vezi pe tine altfel, abia atunci cand o sa iti schimbi mentalitatea si atitudinea. Pana atunci o sa te vezi exact asa cum esti acum, adica JOS de tot.

4 răspunsuri:
| CIaudiu a răspuns:

La 18 ani nici nu vei mai stii de ea cel mai probabil. Trebuie sa te ti bine pe pozitii, sa discutati foarte mult pe diverse domenii si sa te comporti frumos cu ea. Sun-o si pe web, asta ar da un plus de valoare conversatiei. Pana la 18 ani din ce am citit nu prea poti trece granita singurel, deci bazeaza-te pe ce poti face in online si trebuie sa ai in vedere ca este extrem de greu ca 3 ani sa o ti fixata pe persoana ta pentru ca oricand poate sa ii fie atrasa atentia catre cineva din zona ei cu care poate interactiona fizic. Iti recomand carti de dezvoltare personala, le poti gasi gratis pe net sub forma de pdf (format electronic) sau poti comanda daca nu le gasesti asa. Asta pentru tine, nu pentru relatie neaparat. Te va ajuta sa iti dezvolti personalitatea si gandirea pentru toate domeniile, si cred ca orice fata ar aprecia asta. Succes!

| geoconda a răspuns:

Ești mic. Muncește sa qrati bine pentru tine, nu pentru altcineva! Las-o pe fata asta

| Jonas94 a răspuns:

Păi nici nu poți trece granița dacă nu ai 18 ani.
Poate are fata de gând să vină la studii în România