| nicusor222 a întrebat:

Astazi am avut un contact sexual cu prezervativul.
Acum cumparat cutie noua de la farmacie DUREX.
In timul actului se rupsa de se facu praf, asa ceva nu pot sa cred.
Nu mi-am dat drumul in ea, noroc ca l-am privit inainte si nu stiu cand s-a rupt.
Ce riscuri sunt?
Sa specific ca, cu 5 ore inainte am avut alt contact.
Se poate sa fi fost sperma pe canal? Da eu nu cred.
De nervi, am luat cutia si le-am rulat pe deget pe cele 2 sa vad cat rezista.
Al 2-lea waw, am zis ca imi rup degetul in el.
Cel de-al 3-lea il rulai si ce sa vezi? La mijlocul lui se vedea ca avea materialul intins si se rupsa singur fara pic de efort.
Sunt foarte speriat. Voi ce pareri aveti. Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Foarte mici motive de ingrijorare ai putea avea numai/doar in cazul in care partenera ta de sex in acel moment s-a aflat in perioada fertile a ciclului menstrual. Doar in acel caz ar putea exista o infima posibilitate de a mai exista spermatozoizi viabili in uretra dupa yrecerea a 5 ore de la ultima ejaculare si acestia sa si ajunga in vagin. In concluzie probabilitatea de a se putea forma o sarcina in conditiile descries este extrem de mica... spre imposibila. Multa sanatate!

1 răspuns: