| anonim_4396 a întrebat:

Cand eram la grădiniță imi plăcea de o fată, am fost în aceeași clasă timp de 8 ani, timp in care eram foarte atasati unul de altul.In clasa a8-a se apropiase mai mult de mine,se muta mereu cu mine in bancă,cand pleca la magazin ma lua doar pe mine, cand o trimitea un profesor undeva ea ma alegea mereu pe mine...Acum sunt clasa a10-a si tot nu imi pot lua gandul de la ea,am iubit-o si o iubesc enorm dar mi-a fost "frică" sa ii spun pentru ca atunci cand eram acasa ea nu ma baga in seama,ma evita.Ea a plecat la liceu in Bucuresti iar eu am plecat la liceu intr-un oras mai mic,aproape de casa...
Acum are un iubit bogat,ma doare asta.
Nu am mai vorbit deloc cu ea
Credeti ca e normal ca dupa atata timp sa o iubesc tot pe ea? visez ca intr-o zi sa fiu eu cu ea, atat imi doresc pentru ca e tot ce am mai scump pe lume...

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Acest sentiment al primei iubiri este si va ramane atat de bine intiparit in inima si sufletul tau incat nu va dispare probabil niciodata indiferent ce se va intampla si care va fi drumul tau in viata. Ori de cate ori iti vor reveni amintiri privind relatia avuta, te vei gandi la ea cu drag si nostalgie. Prima iubire nu se uita niciodata, indiferent de timpul care a trecut. big grin

| Stefanismyname a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Problema e ca nu am avut o relatie, credeam ca am uitat-o dar aseara am vazut o poza cu ea si m-a bulversat, mi au revenit semtimentele

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Stefanismyname):

In raspunsul meu m-am referit la acea indelungata relatie de prietenie pura si adevarata existenta intre voi, care mereu va fi perceputa intr-un mod absolut minunat si de neuitat. Am si eu o poza pe care o pastrez de zeci de ani.....si o voi pastara in continuare, toata viata.

| Stefanismyname a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mereu va fi in inima mea, ea e totul pentru mine, nu cred ca pot iubi alta fata asa cum o iubesc pe ea

| Emilian65 a răspuns:

Daca ea a ales un alt iubit bogat, inseamna ca a renuntat la tine. In aceasta situatie, las-o cu iubitul ei si tu gaseste-ti o fata pe care sa o iubesti si sa te iubeasca.

| Stefanismyname a răspuns (pentru Emilian65):

S-au despartit recent, cred ca e un semn

| vocea a răspuns:

Daca inca o iubesti trebuie sa ii spui in fata si sa ii spui ce simti.