| Andreea333333 a întrebat:

Ce as putea sa fac in situatia in care plac un baiat si mi-a dat si el de inteles asta dar dupa s-a racit. nu stiu cum se face dar MEREU ne intalnim intamplator prin liceu (macar ne salutam cateodata). La inceput, cand ne cunoscusem era totul frumos, vorbeam foarte des, stiti voi, inceputul este mereu frumos, pana cand, fix dupa prima zi in care ne-am vazut, seara, m-a intrebat daca vreau sa iesim. Ne cunoscusem abia de o zi f2f adica mna,nu puteam sa ies cu el din prima. Am gandit ca ar fi bine sa nu ma arunc in bratele lui asa de usor,asa ca i-am spus ca abia ne-am cunoscut si ar fi bine sa lasam lucrurile sa vina de la sine. Mie mi s-a parut ca nu i-a picat cam bine si am simtit sa ma justific in fata lui spunandu-i ca sa nu inteleaga gresit, ci doar eu zic sa nu fortam lucrurile. A spus intr-un final bine,apoi am mai vorbit putin si cam atat... de extrem de multe ori ne intalnim intamplator si au fost unele faze in care ne ignoram,altele in care ne salutam. Nu stiu,este o situatie ciudata. Credeti ca am procedat bine spunandu-i ca ar trebui sa mai asteptam? Incep sa cred ca el este tipul caruia i se ofera totul si nu accepta vreun refuz sau ceva, merge pe principiul ca "daca nu asta, atunci alta". Desi NU pare. Este chiar sociabil si de treaba..Sunt confuza

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din pacate ai procedat cat se poate de gresit. El a considerat ca ti-ai batut joc de orgoliul sau de ''mascul'' prin refuzul tau complet nejustificat. Fiindca un barbat adevarat niciodata nu va uita dar mai ales nu va ierta un astfel de afront la adresa lui, cel mai indicat lucru in cazul tau este cel de a-l uita definitiv.

| Andreea333333 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu as fi putut sa ies cu el exact dupa o zi in care ne cunoscusem, nu stiam mai nimic despre el, ce as fi putut sa fac altceva?