| Laur195 a întrebat:

Ce sa fac sa scap de timiditatea in fata fetelor? Am o prietena pe care o cunosc de la gradinita, ea vine ma ia in brate, ma pupa pe obraz, etc...Mie imi este rusine si sa pun mana pe ea, dar sa o iau in brate? URGENT

Răspuns Câştigător
| VICTORTPURO a răspuns:

Daca nu o sa faci reciproc, nu vei putea sa treci peste aceasta bariera, daca vrei sa infrunti timiditatea trebuie sa recurgi la fapte, fetelor le plac baietii indrazneti si increzuti in sine, timiditatea e mai mult o latura feminine intr-o relatie sau simpatie, dar tu ca barbat trebuie sa ai curaj, nimeni nu o sa te poata ajuta decat tu insuti, asa ca ia-te in maini si treci la actiune, mult success.

| Laur195 explică (pentru VICTORTPURO):

Mda, maine e chiar ziua ei de nastere big grin si mna, btw daca te pricepi ce cadou crezi ca i-ar placea sa-i iau?

| VICTORTPURO a răspuns (pentru Laur195):

Eu cred ca un parfum frumos feminin ar fi perfect, asta in caz ca intr-adevar esti sigur ca vrei sa ii faci un cadou scump, daca nu merge si variant cu buchet de flori.

| Laur195 explică (pentru VICTORTPURO):

Sincer, chiar nu-mi pasa cat as da pe un parfum...o plac mult pe acea fata si cred ca si ei de mine, dar sunt eu fraier ca ma blochez si nu mai stiu ce sa fac

21 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Urgent nu da fundă, urgent ia fata în brațe și țuc-o cu foc!

| Laur195 explică (pentru sierra1):

Usor de spun pentru mine, cel putin dar cand o vad parca ma blochez si nu mai fac nimic...

| sierra1 a răspuns (pentru Laur195):

Fă dom-le ce-ți zic, că e de bine

| Laur195 explică (pentru sierra1):

Pai stiu ca-i de bine, dar ma blochez si nu pot...eu intrebam cum sa trec peste asta sad

| sierra1 a răspuns (pentru Laur195):

Nu mai comenta și treci la fapte

| Laur195 explică (pentru sierra1):

Gata sefu laughing

| sierra1 a răspuns (pentru Laur195):

Vezi că ai căpătat curaj? Spune-ne cum a decurs treaba.

| Freya1 a răspuns:

Fa-ti curaj.
E greu daca esti timid sa faci un pas asa de mare dar daca totusi ea vine catre tine treaba e ca si facut si nu mai ai ce sa faci mare lucru.Cand te ia in brate fa si tu asta, sunt doar niste maini incrucisate.

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu o poate face nimeni in locul tău aşa că dă-i bătaie! Dacă nu treci peste timiditate cât eşti mic, când vei înainta în vârstă o sa iti fíe si mai greu.

| Necunoscut112 a răspuns:

Pot încerca să o conduci acasă la final de ore, sau la autobuz, dacă face naveta. La final, când trebuie să vă luaţi la revedere, o iei in braţe, preţ de câteva secunde. O să fie un început perfect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abtine te cateva zile de la masturbare si o sa simti asa de tare nevoia ca o sa ai un curaj nebun

| Laur195 explică (pentru anonim_4396):

Ce gluma buna, sa n-o mai faci

| Eduard196 a răspuns (pentru Laur195):

Incearca totusi prostia asta pe care o spun. Sa vezi ce inseamna

| Laur195 explică (pentru Eduard196):

Pacat ca nu fac aceasta ''prostie'' despre care vorbesti laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reactionezi bine chestia cu timiditatea e doar in mintea ta, daca ai incerca cel putin o clipa sa o iei tu primul in brate, o sa te ignore. Cand te mai ia in brate o poti spuca si tu, si o privesti in zona gâtului o sa mentina o tensiune si se poate sa faca ea primul pas cu ceva.

| Laur195 explică:

Azi am fost la ea...Pur si simplu nu m-am mai gandit la nimic si m-am dus laughing am luat-o in brate si am si sarutat-o...Multumesc mult tuturor pentru raspunsuri, majoritatea au fost folositoare

| sierra1 a răspuns (pentru Laur195):

Să fii iubit!

| Feelmeunderyourskin a răspuns:

Eu zic sa prinzi putin tupeu decat sa o pierzi si nu numai pe ea... fa ti curaj si strange o si tu tare in brate