| Mitroi_Alexandru_1999 a întrebat:

Salut!
De 7 luni am o prietena, am adus-o acasă și alor mei nu le place de ea. Ea este puțin mai închis la culoare, mamei mele nu ii plac rromi, eu n-am pic de problema cu chestia asta, de o luna nu mai merg la prietena mea, ea nu mai vine la mine, prietena mea este cu 2 ani mai mica decât mine, lucrează, e la facultate, și eu lucrez, sunt la facultate, ma pregătesc sa dau la politie, habar n-am ce sa fac, tati zice ca asa e mami, ca să întru acolo și totul se va schimba, mama mi-a zis ca dacă o aleg pe prietena mea înseamnă că rămân cu ea, cu ea (mama) nu voi mai discuta, ca nu o va accepta niciodată, ca colegele mamei zic ca iubita mea e țigancă, curwa, ca nu face de mine. Nu știu ce sa fac, momentan am decis sa ma pregătesc pentru admitere, dar apoi, iubita mea zice sa trag tare sa întru și apoi după ce termin sa ne mutam împreună, ca totul va fi bine, nici ei nu o înghit pe iubita mea dar nici ea pe ei. Nu știu ce sa fac.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Viata ta viitoare este alatuir de femeia pe care ti-o alegi tu si pe care o iubesti tu, nu "mami," ca ea deja l-a ales pe taica-tu.
Poate este vremea sa te maturizezi si sa inveti ca nu poti sta toata viata langa fusta mamei si nici nu ai de ce sa te lasi manipulat de santajul mamei tale, fiindca risti sa fii toata viata nefericit.

| Freya1 a răspuns:

Intra la facultate, cauta-ti ceva de munca si mutativa impreuna.Pana atunci intalniti-va prin oras sau pe la ea daca a ei nu au o problema cu tine, ca nu trebuie sa stii mama atatea.
O dată ce tu pleci de acasa poti pastra legătură cu ai tai dar fără să o implici si pe ea si pana la urma cine stie, daca voi chiar va iubiti se vor rezolva problemele.

| Mitroi_Alexandru_1999 explică (pentru Freya1):

Suntem la facultate amândoi, amândoi lucram, eu ma pregătesc pentru politie și nu pot face acest pas, de a ma muta împreună cu ea pentru ca cei mai mulți bani se duc pe pregătire, dar după ce as termina as vrea sa ma mut cu ea, dar asta nu poate spune decât timpul dacă vom fi sau nu împreună

| Freya1 a răspuns (pentru Mitroi_Alexandru_1999):

Pai acum esti tanar inca, într-adevăr poate nu e momentul sa va mutați impreuna daca nu sunteti decat de 7 luni.Dar ziceam de viitor.
Până atunci nu ai altceva de facut decat sa ignori spusele mamei până te lamuresti tu daca e ok sau nu cu ea.

| Crackman a răspuns:

Decizia este a ta.
Plus sfatul meu este bine sa asculți de părinți ( nu sa faci ce zic doar sa asculți)
Dar decizia este a ta și numai a ta.
Oricum mamele or sa zica ca nici una nu ii bună

| Mitroi_Alexandru_1999 explică (pentru Crackman):

Mama e genul de femeie care se răzgândește ușor, adică pe moment se enervează, ii trece și apoi ii vin alte sentimente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ahaha, pai tu o sa traiesti cu mami toata viata?
Prietene fa ce iti spune inima si sufletul, este VIATA TA, tu stii cum sa o traiesti cel mai bine, nu decid parintii tai pentru tine si pentru viata ta.
Muta-te cu ea, incercati sa produceti bani si va veti descurca.