| Sebastiana12345 a întrebat:

Salut deci am lasat in prietena mea in data de de 23 mai ...in 1 iunie ciclul ei a venit a tinut-o doar 2 zile dupa care a urmat cateva picaturi maroni..am facut un test de sarcina a iesit negativ.dar are foarte multe simptome de graviduta inclusiv varsa si senzati de rau..senzatie de rau are atunci cand se enerveaza

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Formarea unei sarcini devine imposibila in situatia in care este vorba de un sex care chiar daca s-a finalizat cu ejacularea spermei in vagin, a fost intretinut cu 7 zile inainte de momentul pornirii menstruatiei. Este stiut/cunoscut fiind determinat atat stiintific cat si medical ca in ultimele 9-10 zile ale oricarui ciclu menstrual NU poate exista un OVUL VIABIL in organismul femeii care prin fecundare sa se transforme intr-o sarcina. Chiar daca testul de sarcina efectuat a avut rezultatul negativ, intotdeauna dupa trecerea a 4-5 zile testul de sarcina trebuie sa fie repetat pentru ca cel de al 2-lea rezultat sa confirme sau sa infirme primul rezultat. In situatia descrisa probabilitatea de a putea exista o sarcina chiar si ipotetica este extrem de mica sau chiar imposibila insa un raspuns cert, sigur si corect se poate obtine doar in urma efectuarii unui nou test de sarcina. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ingrijorarea de unde vine? daca lasi chestii in ea aparent vreti un copil... pentru aia care nu vor exista metode de contraceptie

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost asa cum zici tu, rezultatul la testul de sarcina este negativ, inseamna ca prietena ta nu este gravida.

| Necunoscut112 a răspuns:

Ti-ai dat drumul/ ai ejaculat, nu "ai lasat in ea".

| Sebastiana12345 explică (pentru Necunoscut112):

Na ce diferență...noi in Ardeal asa zicemwinking