| Just4Joker a întrebat:

Ei bine, azi a fost o zi revolutionara pentru mine. M-am indragostit din nou. Mi-am dat seama cat de frumoasa e dragostea, insa e pacat ca n-o pot impartasi. Sunt in clasa a 7-a si sunt un tip foarte orgolios. Va rog sa nu-mi ziceti chestii de genul ca mai trebuie sa astept, sunt prea mic etc. Nu ma afecteaza la scoala. Am media 10 din clasa 5 pana la momentul actual. Nu sunt un tocilar, eu cred ca arat destul de bine. Unii pot achizitiona cunostiinta prin munca grea, sau unii pot fi binecuvantati cu ea, ca mine. Ma rog, n-am postat aceasta intrebare din acest motiv.
Azi, la scoala, m-am indragostit. M-am indragostit de o prietena foarte buna, care ma lasa s-o sarut (pe obraz) si s-o iau in brate. Ma rog, uneori o mai ating si pe fund, se fereste uneori, dar trece cu vederea de fiecare data.
Ei bine, pana azi nu era decat o prietena buna. Eram in timpul unei ore, cand brusc am inceput sa simt fluturi in stomac. Habar nu aveam care-i motivul. Brusc para a inceput sa ma doara sufletul. Abia atunci am realizat ca m-am indragostit. N-am mai simtit un asemenea lucru pentru nici o fata. Avand un buget destul de ridicat, celelalte fete ieseau cu mine in oras pentru bani. Dar ea, ea chiar e o prietena buna si e cam la fel de bogata ca si mine.
Ceilalti baieti chiar ma sustin s-o fac, fiindca voi fi primul din clasa care are o iubita. Un prieten a zis o data fiindca suntem o clasa de gay laughing fiindca n-am avut iubite.
Eu chiar vreau sa trec la fapte. Vreau o iubita. Vreau sa simt ce simt indragostitii. E prima data cand simt cu adevarat ceva puternic.
Insa cum spuneam, sunt orgolios. Daca ma refuza, imi va strica prestigiul.
Am nevoie de sfaturi, de idei si de alte lucruri.
Ma gandeam ca maine sa-i iau o cutie de rafaelo, sa i-o bag in geanta si sa-mi pastrez anonimatul. Asta voi si face.
Va rog, orice idee si orice sfat e bine venit.

9 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Te-ai gândit bine să știi, frumos din partea ta!
Mai rar așa băieți...și dacă te refuză ce?
Merită să încerci.
Baftă! happy

| Just4Joker explică:

Ma scuzati pentru proasta exprimare in unele fraze, ascultam o melodie trista si ma cam incurca.

| LolaLollita a răspuns:

Esti mic. Te vei mai "indragosti iar" de cateva ori in viata asta.
Daca incepi deja cu "daca ma refuza, imi va strica prestigiul", nu-mi place.

| Just4Joker explică (pentru LolaLollita):

Da' nu m-am indragostit, e un pretext pentru a o dezvirgina.

| m00n a răspuns:

Si eu aveam media 10 in generala, cred ca toti aveamrolling on the floorSi te-ai indragostit din nou? Doamne eu in cls7 nici nu stiam ce e ala pupatrolling on the floorE Vday de vina iti spun eu, sapt viitoare o sa te indragostesti de altalaughing)
Orgoliu si prestigiu de cuceritor in clasa a7a...bai baiatule respectele mele atunci, esti un jmeker frate, pe bune.

| darnme a răspuns:

No ce draguut! Sfatul meu este sa incerci incetul cu incetul sa o cunosti mai bine si sa te apropii de ea ca sa nu te confrunti cu vreun refuz din prima.(Oricum daca te refuza vei dori sa fi cu ea si mai mult, sa stiilaughing) Nu e nimic rau in a avea o prietena si de la varsta ta e destul de normal. Apropo, e draguta ideea cu cutia de bomboane.
In orice caz, dupa ce o cunosti mai bine (ori vorbind pe mess sau prin mesaje pe telefom sau pur si simplu fiind acolo pentru ea la nevoie) poti incepe sa ii faci complimente si sa incerci sa o scoti undeva in oras doar voi doi. Daca sunteti deja prieteni buni nu ar trebui sa fie prea greu sa o cuceresti laughing
Ce-i drept e putin ciudat ca nici unul din baietii din clasa ta nu au avut pe nimeni pana acum, imi amintesc vremurile cand eram in clasa a 7-a... ce combinatii ieseau in clasa laughing de fapt deja dintr-a 5-a era asa. Si cica generatiile sunt din ce in ce mai rele.
Am deviat de la subiect laughing Daca tu crezi ca o placi si esti pregatit, iti urez mult succes, dar nu pune prea mult suflet laughing mai ai mult timp.

| Just4Joker explică (pentru darnme):

Frate, mersi.
Da' acum e in zadar. Mi-a trecut.

| rikkimady16 a răspuns:

Si de ce radeti? ce voi in clasa a 7-a nu simpatizati pe nimeni? e cel mai profund sentiment care l-a simtit el pana acum pentru o fata. ca parca voi in clasa a 7-a daca va placea de o fata/un baiat nu ziceati ca v-ati indragostitoh go on... stii, in primul rand trebuie sa te intelegi super cu ea, sa o asculti, sa o ajuti, sa o intelegi, sa o protejezi si apoi sa treci la altele. incepe cu gesturi mici si apoi din aproape in aproape poate o sa fi cu ea, nu ii spune direct in fata, observa cum se poarta ea cand e cu tine si o sa iti dai seama daca te place si ea si daca e asa atunci poti sa fi cu ea. bafta:*happy

| simpludeplasat a răspuns:

Eu zic sa te vindeci de mandrie de acum, pentru ca atunci cand vei fii lovit de ceva in viata mandria acumulata de mic copil nu te lasa sa accepti situatia "jenanta, rusinoasa" pe care o intampini. Cred ca esti destul de mandru, si daca spun asta fara a te cunoaste deloc... imi asum toata responsabilitatea raspunsului meu pentru tine. Daca as fii unul din colegii tai "nu te-as inghitii nici cu 1kg de lamaie".winking