| Stefi06 a întrebat:

Imi place de un baiat cu un an mai mare decat mine...treaba este ca imi place de el de 2 luni si nu stiu ce sa fac...sufar foarte mult din vina lui si el nici macar nu stie ca-l plac,mi-e frica sa-i spun,daca lui nu-i place de mine? Voi ce ziceti sa fac, sa-i spun? Vreau sfaturi! MERSI happy

Răspuns Câştigător
| andenda a răspuns:

Nu ii spune, asta il va face doar sa se creada prea tare, eventual ai putea sa-i arati daca chiar vrei sa afle. daca crezi ca te place nu fa nimic va face el. ai putea sa o pui pe o prietena sa va numeasca cuplu sau sa se joace putin cu mintea lui asta il va face sa se gandeasca oare cum ar fi daca chiar ati fi impreuna, sau ar putea sa-i spuna ca va potriviti asta sigur il va face sa se gandeasca tot mai mult la ce pierde. si eu sunt intr-o situatie asemanatoare si la mine pare ca merge. daca vrei sa mai vorbim iti dau id-ul meu big grin

| Stefi06 explică (pentru andenda):

Hmm...mersi big grin Da-mi id-ul tau.

| andenda a răspuns (pentru Stefi06):

Andre_ciubotea

7 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Spune-i tot ia-l prin surprindere o sa ramana cu gura cascata

| Larisssaa a răspuns:

Mai întâi încercă să deveniţi buni prieteni.
După poate şi el va începe să te iubească.
Nu îi spune direct că poate răspunsul lui te va dezamăgii.
Succes! happy

| Swal a răspuns:

Logic si rational ar fi sa-i spui.dar cum stim toti ca un "nu" este foarte amar thinking nu stiu e greu laughing spune-i draga, doar nu ar fi ultimul thinking

| Miki280 a răspuns:

Parerea mea este sa nu ii spui direct ca iti place de el, mai intai imprieteneste-te cu el, baga-l in seama pe mess, vorbeste cu el in orice caz si asta o sa va apropie. Nu fi timida, poate si lui ii place de tine si ii e rusine sa iti spuna. O relatie de dragoste incepe mai intai cu una de prietenie. Bafta!

| Stefi06 explică:

Scuze,dar am uitat sa va spun ca noi doi deja ne cunoastem si pot sa spun ca suntem prieteni, adica cand ne vedem ne salutam si mai vorbim...