| TheGoodDr a întrebat:

Salut! Imi place foarte mult de o fata de cateva luni. Problema e ca de fiecare data cand sunt langa ea am foarte multe emotii si o stare agitata. Pur si simplu nu pot fi eu insumi. Vreau sa o las sa ma cunoasca asa cum sunt, dar ma agit foarte tare cand sunt langa ea si mi-e teama sa nu pic prost in fata ei. Ce sa fac sa am mai mult tupeu, sa ma simt mai in largul meu?
PS: inca nu suntem impreuna, nici nu stiu daca ma place happy

Răspuns Câştigător
| Dintrebare a răspuns:

Cand te apuca emotiile incearca sa iti focuzezi gandurile la altceva. Nu te mai gandi la ea si la cum sa ii faci o impresie buna. Si cand vorbiti sau va intalniti, incercati sa vorbiti si sa faceti chestii cat mai interactive. Cu cat va fi mai monotona relationarea, cu atat vei avea timp mai mult sa te gandesti la lucruri inutile cum sunt emotiile. Oricum, daca ajuta cu ceva, e perfect normal sa fii emotionat si stangaci cand iti place de o fata. Fa-ti un pic de autosugestie ca nu ti se intampla nimic daca esti relaxat. Pana la urma si daca o dai in bara tot nu ti se intampla nimic

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Păi dacă nu îi spui nimic, nu are cum să te placă. Dacă ești agitat, scrie un bilețel acasă, fără agitație, dă-i repede biletul, și apoi fugi. A doua zi, la fel. A treia zi, îți trece, că dacă alergi, se consumă emoțiile.

| Violleta2022 a răspuns:

Ai spus ca vrei sa o lasi sa te cunoasca asa cum esti, asadar, incearca doar sa te calmezi, ca faci numai boacane daca te tot agiti.
Salut-o de fiecare data cand o intalnesti si zambeste-i.

| Mihaa890 a răspuns:

Asta înseamnă că te-ai îndrăgostit și dacă si ea îți transmite aceleași semnale, încerci ușor sa comunicați. O întrebi diverse, astfel încât sa vezi ce raspunde, dar nu legat neapărat de tine. Ma gândesc ca dacă îi spui direct, o poți speria su ea sa nu-ți împărtășească emoțiile. Fa-o cu mult tact. Succes și echilibrează-ți stările!

| TheGoodDr explică (pentru Mihaa890):

La asta ma gandeam si eu. Mi-e teama da nu ma respinga, ca poate ea nu simte la fel si nu vreau sa o pierd si sa ma evite dupa.

| Mihaa890 a răspuns (pentru TheGoodDr):

Eu știu foarte bine despre ce vorbești. Păstrează-ți calmul și fa niște verificări. Poate o faci puțin geloasa, poate nu o mai cauți asa des... Totul este să-i urmărești reacțiile.

| Eisenheim a răspuns (pentru sadrian46):

Interesantă idee, deși o să creadă fata că e copil, s-ar putea totuși să meargă