| Ava1231 a întrebat:

Salut.
In urma cu 4 ani am cunoscut un tip si a inceput sa imi placa de el. In tot acest timp nu am avut curaj sa ii spun asta face to face iar in urma cu jumatate de an i-am spus asta printr-un mesaj pe mess. Nu numai ca nu a avut bun simt sa imi raspunda la mesaj dar m-a si blocat pe Facebook iar apoi la scurt timp i-a spus unui alt prieten ca nu ma place nicicum, ca sunt ciudata si a tot facut haz de mesajul pe care i l am trimis. Ma asteptam sa nu ma placa dar nu si sa reactioneze asa urat.

De atunci sunt ft suparata si ma gandesc zilnic la asta. Treaba e ca acum nu imi mai place deloc, mi se pare urat/sters/neatractiv, efectiv oribil si ma tot gandesc de ce mi am pierdut toți 4 ani de liceu placandu-l cand puteam face altceva in timpul asta, puteam cunoaște alti oameni etc. Mi e foarte rusine de faptul ca i-am spus ca imi place de el, imi vine sa intru in pamant de rusine. Mi e groaza ca ma voi mai întâlni cu el pe strada sau cu prietenii lui... va fi extrem de jenant pentru mine.

Cum as putea sa trec peste problema asta? Sa nu ma mai gandesc la ce s-a întâmplat, la faptul ca i-am spus ca il plac? E ciudat...a trecut deja jumatate de an de la momentul ala si eu efectiv nu pot trece peste.
Vreau sa am viata de dinainte sa il cunosc, sa fiu linistita si sa nu ma mai gandesc la faptul ca i-am spus ca il plac. Mai bine nu l as fi cunoscut vreodata... ma simt ca ultimul om

Răspuns Câştigător
| Den1sa a răspuns:

Sunt cam in aceeasi situatie doar ca la mine nu a reactionat urit, vorbisem o perioada, chiar era dragut dar dupa a devenit putin nesimtit si neam blocat unul pe altul, partea nasoala e ca ne vedem in fiecare zi, ma evita dar se holbeaza in acelasi timp, ceea ce mi se pare acum amuzant, in fine ideea e ca eu muream de rusine dar acum mie indiferent, asta e, fii indiferenta

7 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Cred ca exagerezi cu grijile si rusinea pe care ti le faci. Nu ai facut nimic, ai spus unui om că îl placi nu i mare lucru. poti spune si tu la altii că a fost doar o gluma că în seara aia te plictiseai. Părerea mea e ca nu trebuie să spunem cuiva că l placem decât dacă da semnale că e ceva recuoric, e valabil si pentru fete si pentru băieți. Un om dacă te place dar nu are curaj sa iti spuna îți arata prin gesturi. Trecând peste asta lasa si tu orgoliul că nu e nimic grav, treci peste.

| Vântulalb a răspuns:

Ce spui?
Tu nu ai avut bun simt sa-i spui direct, in fata. I-ai trimis mesaj ca o lasa si acum il acuzi pe el? Hai ca asta-i buna!

| Ava1231 explică (pentru Vântulalb):

Ms m ai ajutat enorm

| Vântulalb a răspuns (pentru Ava1231):

Crudul adevar.
Daca nu iti place, nimeni nu te poate ajuta.

| Willis a răspuns:

Găsește ți ocupație, lasă gândul la ăla. Fii o supegirl și vezi-ti de treaba ta.

| Ava1231 explică:

Pijamale chiar

| yooshi a răspuns:

E okay, se intampla, ce a facut el este destul de urat dar asta e.Ce a fost a fost, conteaza doar prezentul.Nu esti nici prima nici ultima care a facut ceva de genul so why bother worrying. Oricum nu ai facut nimic grav, doar ti-a placut de cineva si i-ai spus.We all do that