| AmilioRaku a întrebat:

Salut, inainte de toate, doresc sa raspunda doar oamenii care cunosc cazul, e prima oara cand pun o intrebare aici, sper sa gasesc un raspuns.

Sunt un baiat de 17 ani, am o mica problema legata de penisul meu, aseara a fost a 3 incercare de a face sex cu o fata, dar esuata, de fiecare data cand incercam sa ajung la punctul X, nu mi se scula, tot timpul moarata, a incercat partenera totul, oral, cu mana, nimic, pur si simplu, nimic, vreau sa stiti ca sunt foarte, foarte stresat cand vine acel moment.
In restul zilelor nu am probleme, ma masturbez la 2-3 zile si mi se scoala in 2-3 secunda, am incercat timp de o ora sa o scol, nimic, partenera arata foarte bine, nu se poate pune problema, de exemplu, cand stau acasa si doar ma gandesc la chestii de genul, mi se ridica direct, iar cand ajung in acel punct, nu mai pot, pur si simplu.

Ajutati-ma va rog, prima oara credeam ca e de la mine, a doua oara, tot de la mine, dar aseara am zis ca ceva clar nu este bine la mine.

Multumesc

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Fa doar la 4-5 zile si ia gandeste-te daca nu cumva ti-a spus ea ceva ce nu ti-a picat bine si iti cam aduci aminte exact atunci, mai mult sau mai putin constient.
Nu manga prostii de la fast food si nici prajeli sau sucuri acidulate si fa si ceva sport, jogging sau fotbal.
Nu te gandi decat la cum sa o faci sa se simta cat ma bine, atunci. Eventual intreab-o si pe ea ce si cum ar mai vrea altfel.
De gustat o gusti?!

| AmilioRaku explică (pentru PsihoSex):

Nu mi-a spus nimic, si daca imi spunea, era problema doar la ea, nu si la celalate fete cu care am incercat si tot am esuat, poate fi si de la programul meu care nu-mi permite sa dorm noaptea, decat dupa orele 3:00 AM

14 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ok, deci fa o pauza, pana simti ca o vrei tare de tot, si atunci, incerca sa ii faci masaj, lent, o intrebi daca si cum ii place, si apoi ar trebui sa incerci o partitura orala, dar cel mai bine ar fi sa o intrebi, sa nu cumva sa se igienizeze cu ceva chimicale din comert, ca nu va mai avea nici un gust fain, dimpotriva!
Ori, facandu-i masaj, se va excita, iar tu la fel, iar cand o vei si gusta, e aproape imposibil sa nu te faci beton si sa poti sa i-o strecori.
Un pahar de vin rosu - Cabernet sau Pinot Noir - te poate ajuta, ca si sampania, daca va place la amandoi, destinde si relaxeaza! - dar nu mai mult de un pahar si asta cu vreo 20 de minute inainte, deci sa zicem cand incepi masajul.
La anii tai, si daca tipa e faina si tii la ea, oboseala nu ar trebui sa fie o problema.
Acum mai e si aspectul complementar, despre care tu nu ai zis nimic, si anume cum reactioneaza ea la ceea ce faci tu, caci si asta e foarte important, adica sa nu stea inerta si sa astepte minuni. trebuie sa te inteleaga si sa te ajute si incurajeze si stimuleze.
Daca si asta e ok, si nu merge, va trebui sa faci ceva cu programul, si daca nici atunci, va trebui sa mergi totusi la un androlog, desi, repet, la anii tai nu prea e normal.
Daca tu te stresezi singur ca nu o sa poti - se mai numeste si angoasa de performanta - atunci aproape sigur nu vei putea!
Trebuie sa ai incredere in tine!
Ai incercat ca, atunci cand esti tare, sa se urce ea pe tine si sa inceapa sa se miste asa cum simte ea ca ii place cel mai tare?! Asa, poate avea cateva orgasme sanatoase, in timp ce tu nu consumi energie, ci o pastrezi pentru dupa, cand vei fi tu deasupra, iar ea poate ajunge foarte usor la orgasm, fiind deja cel putin super excitata, daca nu si deja orgasmizata!
Ai omis sa raspunzi daca o gusti?! Un vagin curat si sanatos, si mai ales excitat are un gust super - daca tipa nu fumeaza! - atunci e mai amarui, cumva. mai depinde si daca e blonda sau bruna, carnivora sau vegetariana, etc.
Success!

| AmilioRaku explică (pentru PsihoSex):

Nu am gustat nimic inca si nici nu intentionez sa o fac (inca), o sa mai incerc zilele astea, nu ma grabesc, vreau sa ma repar putin, ma simt putin gol, multumesc pentru raspuns, un raspuns pe masura, multumesc!

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil esti atat de stresat sa nu fie fata dezamagita, ca nu reusesti sa ai erectie.
Incearca cu lumina stinsa, sau fa intuneric in camera si alegeti o pozitie cat mai comoda in pat ca sa puteti sa fiti relaxati cand purcedeti la sex, evitand orice gand despre ce se intampla afara din acea camera, focus pe sex si atat.

| AmilioRaku explică (pentru Violleta2022):

Era tot stins, nu se vedea mai nimica, am incercat tot, timp de 2-3 ore si nimic, se ridica 5 secunde, dupa iar...

| Holiday a răspuns:

Bea un paharel de ceva inainte, dar nu mult sa te imbeti, ajuta la relaxare, daca zici ca tu ti-o poti scula gandindu-te la diverse si cu mana ta, ca sa zic asa, fa-o la fel, ajuta-te de imaginatie si de mana. Dupa ce ajungi inauntru, toate devin mai simple.
Dar in primul rand nu fi stresat.
Succes!

| AmilioRaku explică (pentru Holiday):

Stresul m-a doborat de fiecaredata si gandul ca acum este timpul sa fac asta si nu ma pot gandi la sex.
O sa mai incerc cu "paharelul"

| h3r a răspuns:

Tu vrei plăcere sau nu?
Relaxează-te, ia-o ușor.

| AmilioRaku explică (pentru h3r):

Am incercat, nu a mers, eram foarte stresat

| Oana92 a răspuns:

Esti mult prea stresat. Incearca sa te relaxezi si sa te focusezi pe ce simti, nu pe gandul ca urmeaza sa faci sex.

| AmilioRaku explică (pentru Oana92):

O sa incerc si asta, dar nu merge, am incercat si aseara.

| VuIpi a răspuns:

Impotenta psihica... se poate datora unei experiente traumatizante din trecut, modul in care ti-ai inceput viata sexuala, nesiguranta, sentiment de vinovatie, modul in care ai fost crescut si educat cu privire la sex (poate ti s-a sugerat ca ar fi ceva murdar, rau sau nesanatos) etc... pot fi o mie de motive. Sugerez sa vorbesti cu un psiholog/sexolog, sa citesti niste carti despre sex (Tracy Cox - Hot sex / doctor sex sunt foarte bune, google it!). Sugerez sa nu incerci paharelul, pentru ca creste dorinta dar scade putinta. Si pana rezolvi problema ocupa-te de prietena ta in alte moduri, sa nu ramana nesatisfacuta (poti incerca mangaierile, sexul oral, etc. orice ce va place la amandoi). Poate vei fi surprins sa vezi ca te exciti cand are ea orgasm happy mult succes!

| AmilioRaku explică (pentru VuIpi):

Multumesc, un raspuns care m-a pus pe ganduri, multumesc frumos Vulpi!

| PsihoSex a răspuns (pentru VuIpi):

Vulpitule, Tracey Cox e pentru adulti copti, cu ceva experienta, nu pentru 17 ani. in resdt e ok. La el si fata pare sa fie prea pasiva si neexperimentata, ceea ce il complica si pe el.