| PrintsessKa a întrebat:

Salut la toti! am nevoie de ajutor de un sfat ceva! nudemult mam casatorit inainte de casatorie m-am intalnit cu sotul de mai ult de 6 ani dintre care 5 am avut relatii intime protejate! acum ne dorim un copil foarte mult si nu ne protejam de putin timp dar faptul e ca mi sa inceput ciclul.multi mi-au spus ca pentru a ramane insarcinata e greu de oarece m-am protejat multi ani ..nustiu ce sa fac(( imi doresc mult un bebe si ma ghindesc poate sunt ceva medicamente pentru fertilitate ..sau pot sa raman si asa insarcinata usor si repede... ajutati-ma va rog cine poate imi daun sfat! va multumesc!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca daca iti doresti sa ai un copil trebuie sa consulti un medic de specialitate, nu un site de unde poti primi sfaturi si de la copii de 10 ani.

| PrintsessKa explică (pentru neutrino):

Corect spui deci ma ghindesc ca copii nu o vor face pe desteapta sa dea sfaturi la oameni mai mari decit ei! caci nu pricep! eu am fost la ginecolog la consultatie mi-a spus ca sunt sanatoasa tot normal faza e ca nu sunt in tara sunt peste hotare aici nu stiu bine limba si de aia nu pot apela la doctor sa-mi spuna ceva sad

| Vix999 a răspuns:

Cel mai bun sfat pe care ti-l poate da oricine cu capul pe umeri este : mergi la doctooor! Si oricum, mai incearca. Asta iti va spune si doctorul in prima instanta. Dar ai grija sa nu faci din asta o obsesie. Vei ramane atunci cand te vei relaxa. Sa nu incepi sa tratezi sexul ca pe o metoda de conceptie si atat. Bucura-te de el si de sotul tau ca va veni si copilul mai devreme sau mai tarziu.