| bublik123 a întrebat:

la virsta de 16 ani pot sa incep viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| IoanaGabe a răspuns:

Da happy, Daca tu vrei..Totul e posibil!
un mic sfat: Nu te culca cu un baiat care Nu te iubeste! si dupa aia dupa ce ati facut sex sa te paraseasca. Dupaia ai sa suferi ca tu ai tinut la el si te-ai implicat seantimental si lui nici no sa-i pese...Cauta-ti prietenul care Te iubeste enrom ca sa poti sa faci acest pas!
Acum depinde de persoana, daca tu vrei sa faci cu cineva care nu te iubeste...E treaba ta!

Funda?batting eyelashes

7 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Cand te simti pregatita atat pshihic cat si fizic(minim 13 ani) este ok.Dar varsta indicata este dupa 17ani, deoarece pot aparea unele probleme.(Nu stiu sigur dar se poate intoarce uterul parca). Cand simti ca baiatul te iubeste cu adevarat si iti demonstreaza asta si desigur este si dorinta ta, atunci sa o faci!

| Annutsa a răspuns:

Incearca si vezi daca poti.happy
Dar de ce nu vrei sa mai astepti tu putin pana esti pregatita atat psihic cat si fizic? Partenerul te poate lasa, poti lua boli, poti ramane insarcinata daca nu va protejati si multe altele. happy
Chiar asa nerabdatoare esti?

| alex9569 a răspuns:

Mars mai bine la carte lasa pul* ai tip mai incolo tongue

| Razvica a răspuns:

Poti, nu te impiedica nimeni, alegeti bine partenerul si fi sigur ca faci ceea ce trebuie si ca vrei asta cu adevarat, si atunci este totul in regula

| Iulian_Viorel_1990 a răspuns:

Dar nu te cam grabesti?

| Cmaremix a răspuns:

Da desigur, tu decizi dar la varsta ta ar trebui sa te protejezi la inceput, si ai grija o sa fie putin dureros daca esti virgina