| AlexandruSEV a întrebat:

Salut, m-am despărțit de fosta mea prietena acum 4 luni, acum câteva zile i-am scris pentru ca era ziua ei și mna, trebuia, am mai vorbit puțin și de atunci o visez în fiecare seara, mi-e dor continuu de ea, nu știu ce sa mai fac sa nu ma mai gândesc la ea. Lucrez, am și școală, ocupații am dar totuși ma gândesc mereu, ea s-a despărțit de mine pe motivul ca pleacă la facultate, o aberație, dar chiar nu mai contează motivul, vreau doar sa știu de ce o visez mereu și cum pot sa scap de chestia asta.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| SEMIHA a răspuns:

Motivul despărțirii este foarte banal. Multe cupluri se despart atunci când intervine puțin distanța. Eu cred că mai este nevoie și de asta într-o relație. O face mai puternică. Bineînțeles că este nevoie de 2 oameni maturi și puternici pentru a trece cu brio. O visezi fiindcă te gândești mult la ea și faptul că nu mai este a ta, îți dă o senzație care îți generează stările și gândirea. Trebuie să o uiți. O persoană care te iubește cu adevărat nu renunță la tine atât de ușor. Deci nu îți mai face rău singur. Treci peste. Știu că e ușor de zis și greu de făcut. Dar ai încercat măcar? Dacă nu ai reușit, mai încearcă. Numai tu poți scăpa de chestia asta. Noi doar te sfătuim, dar tu ești cel care pune în practică.

| AlexandruSEV explică (pentru SEMIHA):

Am fost prost ca i-am dat mesaj de ziua ei și am vorbit iar câteva ore, de atunci o visez, pana atunci nu mai aveam nimic.

| SEMIHA a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Să nu îți pară rău. A fost un gest frumos din partea ta. Ia-te cu alte lucruri și o vei uita cu timpul, nu forța chestia asta.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ma e rau daca au trecut 4 luni si inca ai obsesia asta. Dacachiar e asa obsedant mai bine mergi la un psiholog.

| Emazio a răspuns:

In legătură cu visatul, este pentru ca o doresti foarte mult si pentru ca nu poti sa o ai atunci in vis subconștientul isi dă frâu imaginației, oferind minții ceea ce își dorește ca sa fie fericită.

| IonutCG90 a răspuns:

Salut. Infrunta-ti teama. Spune-i asta sincer, si vezi daca te accepta. Daca te refuza, n-ai s-o mai visezi si o sa treci peste asta ca-ti vei da seama ca nu te merita. Eu asa gandeschappy