| Andersann a întrebat:

Salut..ma aflu intr-o situatie ciudata si as vrea sa aud ce parere aveti despre asta, am mai cerut parerea unui membru al siteului, am fost ajutat de aceasta, ii multumesc pe aceasta cale, dar simt nevoia sa aud si alte opinii...

Am fost 3 luni impreuna cu o fata, acum 2 saptamani ea s-a despartit de mine din cauza unor filmari puse de mine alaturi de niste fete cand eram beat..ma rog.+ faptul ca mi as schimb atitudinea in fata prietenilor mei cand vorbesc cu ea..In astea 2 saptamani am tot vorbit, la 3 zile de despartire am lasat-o, nnu i am mai dat mesaj.ea mi-a dat mie cam 3-4 zile la rand, dupa care am inceput sa ii dau si eu si tot asa. Mi-a zis ca ma iubeste in aceasta perioada, mi-a spus o acum o saptaman, acum 5 zile, acum 4 zile, mi-a zis ca ma iubeste si ca ii este dor de mine. Joi ne-am intalnit, a fost rece cu mine, desi cu o zi inainte imi zisese te iubesc...Tot joi mi-a zis ca orgoliul nu o lasa sa ne impacam, ca ea nu suporta sa ii greseasca cineva, mi-a zis ca a fost cea mai frumoasa relatie, desi cu cateva zile inainte imi spusese ca eu sunt ca restul. Azi mi-a zis ca nu mai vrea sa ne impacam, chit ca ma iubeste, pentru ca nu suporta greselile si ca cica " nu ne potrivim " ceea ce m-a bulversat total, acum 3 zile mi-a zis ca a fost cea mai frumoasa relatie si acum imi zice ca nu ne potrivim? lol...

Cam asta ar fi...ce parere aveti despre intreaga situatie, ce ar trebui sa fac? Va multumesc...

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragul meu,cum pot sa te ajut si sa te scot din aceasta stare,daca tu nu vrei sa ma asculti? O persoana cand iubeste, iarta! Trebuie sa intelegi ca aceasta fata nu mai are sentimente pentru tine si ca ar fi cazul sa o scoti din viata ta, pentru ca iti face rau, nu vezi? Trezeste-te la realitate! Si eu su far acum, dar voi fi indiferenta cu el din toate punctele de vedere.Nu-i voi mai da niciun semn de viata fie ca ma va cauta,sau nu...Te-am rugat de atatea ori sa nu-i mai raspunzi cateva zile si sa ii dai impresia ca "te-a pierdut", dar nu ma asculti! In acest caz, situatia se schimba! Aceasta fata isi bate joc de tine, nnu vezi asta? Dragul meu, secretul este aici "Indiferenta este cea mai letala arma!".Te rog sa ma asculti macar de data aceasta.Nu-i raspunde la telefon si nici la mesaje,nu ii accepta propunerea de a va intalni.Ea te raneste,iar tu suferi,iar pentru ea este o satisfactie. Daca te iubea cu adevarat, nu te parasea. Daca ma asculti de data aceasta, va fi bine.Te vei simti mult mai bine, cand vei vedea ca va suferi, pentru ca te-a pierdut.Acelasi lucru se va intampla si cu el.Cand nu-i dadeam niciun semn de viata, ma implora sa ne impacam si-mi spunea, ca indiferenta si lipsa mea il dor.Indiferenta il macina pana si pe cel mai. Atunci cand va vedea ca "te doare in cot", o va macina.Se va intreba ce s-a intamplat.Isi va face griji in privinta ta.Dar nu cred ca va fi in cazul ei, pentru ca s-a dovedit a fi o fitoasa, care nu merita nici macar 2 lei pentru ce ti-a facut.Intelege ca fata asta nu te doreste, vrea doar sa-si bata joc de tine.Deci,nu ii mai da niciun semn de viata si nici sa nu indraznesti sa o cauti tu, asta daca vrei sa-ti fie bine.

| Andersann explică (pentru anonim_4396):

Da.exact, nu cred ca va fi cazul ei, azi mi-a spus " credeam ca vei renunta de cum ne-am despartit " ...nu stiu, nu sunt genul care ar avea satisfactie sa vad ca sufera cineva dupa mine...in orice relatie e unul care iubeste mai mult decat altul, de data asta am avut ghinionul sa fiu eu cel care a iubit mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se vede ca nu ma asculti! Indiferenta este cea mai letala arma. Pune-o in aplicare, ce mai stai? Fata asta nu te iubeste, asculta-ma.Ti-a spus ca nu vrea sa va impacati si ca a vrut sa vada reactia ta, facandu-te gelos.Pai asta nu e iubire! Las-o sa faca ceva, ca tot ea va regreta ca te-a pierdut si ca a facut aceste greseli.

| NicoletaSimina a răspuns:

Pentru numele lui Dumnezeu! Si vrei sa suferi numai tu? Sa sufere si ea cum suferi tu de atata timp! Nu te razbuna.pentru ca Dumnezeu ii va plati cu aceeasi moneda.Va suferi si ea la randul ei.