| Alexandru_Ionuț_1998_Zdi0 a întrebat:

Salut, o duc foarte prost la capitolul vorbitul cu o fata, tot citesc teorie, dar cand e sa o aplic ma blochez.
Totul are intr-ul fel legatura ca eu ma cred o persona urata si cine s-ar uita la mine, din cauza intamplarilor din trecut...
Ce sa fac sa nu ma mai blochez?
Ma poate ajuta cineva cu exemple?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai o problemă! Nimeni nu este urât. Cine ți-a zis asta, înseamnă că el/ea este urât/ă. La treaba cu fetele, tu trebuie să întâlnești o fată cu care chiar ai o conexiune și, când vrei să îi zici ce vrei să îi spui, încchizi ochii, tragi aer în piept, iar apoi îi zici. Dacă îți zice că ești urât și îți râde în față, tu îi zici că cine zice ăla e. Sunt sigură că vei întâlni o fată ce te place pentru ce ai în suflet... Pe aceea să o alegi!

| Criist_Cristi_1996 a răspuns:

O sa ti se para stupid dar tot ce trebuie sa faci este sa nu te uiti la fata ei(ochii mai ales) si sa te gandesti ca e un prieten/prietena normala

| Namurianu a răspuns (pentru Criist_Cristi_1996):

Da prietene si ce fata vorbeste cu tine daca nu te uiti la ea? arata mi si mie o femeie care se multumeste sa nu te uiti la ea sau in ochii ei mai ales cand vorbesti cu ea. uite eu de exemplu eram la fel pe la vreo 18-20 de ani pana cand mi am bagat piciorul si nu m-am mai gandit vai oare daca ma respinge vai oare sunt urat? nu esti urat nimeni nu este urat toti avem plusuri si minusuri.fa un sport care sa te motiveze du te la sala sa iti cresti un pic moralul daca vei sta asa mereu da eu sunt urat femeile nu ma plac mai rau iti faci.