| drakazor33 a întrebat:

Salut Prieteni!

Am nevoie de niste sfaturi... cand ma intalnesc cu o fata de care imi place, ma pierd, vorbesc numai prostii, daca ma intreaba ceva nici nu ma gandesc ce spun, vorbeste gura fara mine, ma rusinez, imi pun tot felul de intrebari, daca nu ma place, daca o dau in bara? daca daca...

Ce ar trebui sa fac?sad

Răspuns Câştigător
| atreet a răspuns:

Ee aici parca ma vad pe mine la 16-17 anihappycea mai mare prostie este sa te gandesti pana sa te intalnesti cu o/un fata/baiat sa intrii in panica "ce ai sa vorbesti""ce sa ii spun""daca nu spun bine cea ce spun"etc...Parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti la telefon/mess, fb etc.1 saptamana 2 sa vezi ce ii place si ce nu, de la o simpla intrebare poti face un "roman"de subiecte, dupa aceste zile/saptamani te poti intalnii 100% sigur pe tine(intr-adevar si niste emotii)si ai sa stii ce sa vb happy si usor usor va deschideti unul celuilalt pana o sa va mai apropiati...asta in decurs a 1 luna 2 dupa ce te-ai intalnit cu ea si intalnindu-te in continuare in aceste 2 luni ee dupa 2-3 luni incep sentimentelehappysi mai departe va descurcati voi.multa baftahappy (stiu este usor sa spui si greu sa faci dar cu vointa treci peste toate)

7 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

De ce vorbesti prostii? ca te pierzi, de ce? ca vorbesti mult. si apoi numai stii ce sa-i zici dar simti nevoia sa discuti cu ea. vorbeste putin, rar, dar ceva important. i spui"te iubesc, dar iarta-ma, cand te privesc in ochi raman fara cuvinte"

| AlecsOne a răspuns:

Spuneiii ca o placiiii wowowowowieeaaaaaa o

| RMG35 a răspuns:

Pai...Ia.ti inima in dinti si spune-i ce simti. Vorbeste cu ea si o sa incepeti sa va cunoasteti si nu o sa iti mai fie rusine.
Multa bafta! happy

| Ripqer a răspuns:

Incearca sa nu te panichiezi si sa gasesti subiecte de vorbit de interes comun si incearca sa nu pari speriat...
Din pacate doar atat pot sa iti spun doar atat pot sa iti spun.

Răspuns utilizator avertizat