| 0Andrew0 a întrebat:

Sunt Andrei si am 17 ani iar eu apreciez munca ta si sa ai succes in continuare! Insa, am nelamurire cu privire la relatiile de prietenie intre un baiat si o fata daca pot exista si daca e bine sa te imprietenesti cu o fata si de ce.Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Femeia a fost data pe pamant pentru o relationare. De ce ai incerca sa fii prieten cu ea? Ne imbracam diferit,vorbim diferit,avem corpuri diferite, si noi suntem barbati si ele femei. De acord, sunt femei care au prieteni barbati care nu prea se pot numi barbati pentru ca au un interes comun sau de serviciu, scoala, nu are cu cine vorbi si tu ii suflii in ceafa ca un lesinat, etc, etc. Deci... mai bine o bagi in pat in loc sa ii asculti minoroselile.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bine nu prea e, la inceput merge treaba si dupa aia vin certurile pana la despartire

| RAY a răspuns:

Andrei problema e ca tu vrei vrea mai mult decat o simpla prietenie, ma intelegi? nu suntem creati noi barbati sa avem prieteni cu fetele si cei care incearca asta vor pieri in freindzone, gandeste-te ca in primele 6 secunde o fata stie daca te place fara sa spui nimic, tu in scimb find barbat te incarci sexual ea te vede ca un frate in timp apare frustrarea, parerea mea nu exista prieteni intre sexe opuse poate amici atat, daca vrei sa isi planga una pe umar treaba ta, fa-ti prieteni masculi ca tine asa e logic, asa am facut mereu, noi masculi mergeam la vanatoare, nu ne plangeam la femei, azi este o mare feminizare a barbatului nu ma mir ca exista asa ceva

| 0Andrew0 explică (pentru RAY):

Pai daca de exemplu eu nu vreau mai mult decat o prietenie? Ca am vazut ca la majoritatea prietenilor mei vorbesc cu fete si zic ca e doar o prietena.Chestia e ca eu ori incerc sa ma pun cu ea ori nu mai vorbesc.

| RAY a răspuns (pentru 0Andrew0):

Hai sa vorbim deschis ok, noi barbati avem roti de rezerva, ce prietene asta sunt vrajeli, orice fata e potentiala partenera, doar un gay are prietene, u n barbat hetrosexual are iubita si amice, de asta uni se plang de freindzone, man daca fata nu te place la fizic asta e mergi mai departe, in 5 minute ea vede daca te place sau nu,crezi ca trebuie romane? ca arta seductiei o tampenie totul sta in atractia fizica, doar ca fetele pun accent si pe banii ca asigura un viitor, deviez de la subiect, parerea mea cei care au prietene sunt gay, eu nu as putea avea prietene fara sa ma gandesc la sex da sa fie frumoase, faza e ca devenim fetite pe zi ce trece jalnic, cate prietene avea un vanator?

| corbulalbrosu a răspuns:

Te imprietenesti si incerci sa realizezi o relatie cu o femeie din simplul motiv ca asta este legea firii umane. Nu este vorba de nicio filozofie, asa este normal sa se intample. Multa sanatate.