| Shadowave a întrebat:

Salut, sunt baiat si am inceput sa fac sex de cateva zile. Este normal sa ma doara? Daca ma misc mai incet e ok si placut, dar cand incerc sa cresc ritmul (ea e un fel de pro si ar vrea ceva mai intens) ma doare, uneori destul de tare. Asa se intampla la inceput?

5 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Noi de unde sa stim daca nu ne spui cum te doare si unde te doare? poate fi de exemplu un penis curbat in jos sau in sus care la o penetrare mai intensa se indoaie pur si simplu, poate te ustura de fapt si nu folosesti lubrifiant suficient,, poate te doare din cauza unui frenulum care nu se intinde suficient si trage de capul penisului in momentul insertiei.

In orice caz, NU asa e la inceput, n-ar trebui sa te doara ci in cel mai rau caz sa te usture/doara pielea penisului din lipsa unei lubrifieri potrivite. Pe uscat nu prea e ok.

| Shadowave explică (pentru AlexanderAdrian):

Nici vorba de lipsa lubrifierii. Simteam o durere oarecum in interior si nu la suprafata (pielea). Dar numai cand cresc 'frecventa'.

| neutrino a răspuns:

Eu cred ca tu esti un fel de pro, iar ea un fel de contra. Asa este la inceput daca ea are experienta, iar tu nu.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Spune-i sa o lasa mai lejer ca te doare laughing

| zarchaiev a răspuns:

Prietene ajuta-ma. cat timp te-a tinut prima data? la primul contact sexual?