| Razvan1919 a întrebat:

Sunt un baiat de 13 ani si imi place de o fata de 11 ani, care astazi ne-am spus sentimentele unul pentru. altul( stie ca o iubesc, stiu ca ma iubeste). Suntem in aceeasi scoala, eu sunt cls. 6 si ea a-5a.Parintii mei nu stiu ca ma iubeste/si o iubesc.Cum pot sa le spun? Cum vor reactiona?!
Credeti ca as putea sa o tina de mana pe Ana, cand mergem la magazin/acasa sau ceva de genul?

8 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Desigur ca poti.E bine ca te gandesti si la parintii tai, dar la vasta asta e imposibil sa cunostiu iubirea in adevaratul sens al cuvantului. Spune-le daca vrei.

Răspuns utilizator avertizat
| MishikiCrisy a răspuns:

Da, ar fi asa dragut sa o tii de mana, sigur i-ar placea! Si cred ca parintii tai o sa reactioneze bine. O sa se bucure pentru tine ca ti-ai gasit o iubita si o sa fie mandrii! Nu conteaza cum o sa le spui, ei o sa fie prea incantati! Fundita? big grin

| Annie2498 a răspuns:

Nu prea cred eu ca va iubitii voi cu adevaratlove struck. Dar totusii va iubitii:*. Spunele parintilor tai, si aduo pe Ana sa o cunoasca. In felul acesta o vor accepta mai usor:*.

| alinamatei12ab34cd a răspuns:

De ce sa le spui?laughing

| Gbyu3 a răspuns:

Depinde de parinti acum, daca sunt intelegatori o sa fie bine, o sa te felicite, sa zicemwinking... Daca te intelegi mai bine cu mama, ii spui ei si ea obligat o sa-i spuna tataluiwinking sau vice-versa( macar asa ii spui numai unuia si este mai simplu pentru tine).N-o sa zica nimic, o sa vrea sa-i vorbesti despre voi. happy

| alinamatei12ab34cd a răspuns (pentru Gbyu3):

Are 13 ani. mare cct. care e prb? ti se pare asa important?

| Razvan1919 explică:

Sa o tin*