| anonim_4396 a întrebat:

Salut,Toata luna decembrie 2016 am luat contraceptive pe 31 decembrie-1 ianuarie am avut contact sexual dar a ejaculat de fiecare data afara dupa asta undeva pe data de 3 am intrerupt contraceptia si peste vreo 2 sau 3 zile mi-a venit menstruatia sau o singerare exact ca si menstruatia.Incit am menstruatia neregulata luna aceasta nu stiu cand o sa-mi vina insa totusi vreau sa va intreb daca exista vreo sansa sa fi ramas insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca ai folosit zilnic cate un contraceptiv, in organismul tau a fost instalata o protectie TOTALA astfel ca respectivele contacte sexuale puteau fi finalizate cu ejaculare in vagin, fiindca formarea unei sarcini era IMPOSIBILA in conditiile respective. Fiindca imediat dupa intreruperea administrarii de pastile AC a urmat MENSTRUATIA, reiese ca raspunsul final este cel potrivit caruia NU poate exista nici-o posibilitate de sarcina. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| OanaDs a răspuns:

Nu lua contraceptive si te opri din luat fara sfatul medicului!

| Ioana74ses a răspuns:

Nu! Pentru asta se folosesc contraceptivele si daca dadea in tine nu ramaneai, asta e rolul lor! Multa sanatate!