| oÎngerașul a întrebat:

Am 13 ani și sunt in clasa a 6-a. Imi place de o fată de la mine din clasă, si i-am făcut totul pe placul ei, apoi am intrebat-o dacă mă place, si m-a refuzat. Acum mă face prost, si in alte feluri, nu știu de ce. pentru că nu i-am făcut nimic. Sunt un băiat timid și fricos, nu sunt puternic, ca alții. Acea fată de care imi place mi se potrivește, așa spun toți,dar ea nu vrea să fie in relație cu mine, nu am curajul să o intreb, sau să ii spun ceva... vă rog să mă ajutați, cel mai bun răspuns primește fundă + vot. Vă rog mult să mă ajutați. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Semnattfetitsataa a răspuns:

Salut, pot exista mai multe posibilitati aici si anume: 1. ori se crede superioara deoarece a aflat ca o placi si acum ii place sa isi bata joc de tine din cauza asta, ca stie ca tu o placi si nu poti s-a ii faci si tu la fel, 2. ori te place si ea si e timida si nu poate sa iti spuna si prefera mai bine sa faca asta sau poate nu se simte pregatita de o relatie, asa am avut si eu un iubit, si era primul meu iubit, m-a purtam rau cu el desii in sufletul meu il iubeam mult! Posibil fata sa nu aibe tupeu, sau poate nu te place si vrea sa scape cat mai repede de tine, poate fi imatura si copilaroasa daca face lucruri din astea. Eu zic s-a ii spui si ei tot ce ne-ai spus noua, si sa incerci sa o faci sa fie sincera cu tine si cat se poate de clara! Inteleg sentimentul acesta cand persoana la care ti nu este sincera si te mai jigneste, e un sentiment foarte dureros! Ti-am spus poate sa fie una din variantele alea ...Mult succes si daca mai ai sau nelamuriri, intreaba!:*

| oÎngerașul explică (pentru Semnattfetitsataa):

Multumesc. :*

| Semnattfetitsataa a răspuns (pentru Semnattfetitsataa):

Multumesc pentru fundita!:*

10 răspunsuri:
| William a răspuns:

Pai si nu esti?

| gingergirl1 a răspuns:

Pff...suntem in aceeasi situatie!sad
Hai sa iti povestesc! Mie mi-a placut ENORM DE MULT de un baiat si cand a aflat ca imi place de el a inceput sa ma faca proasta, nebuna etc si totusi...nu i-am facut nimic! Se uita urat la mine cand era cu colegii lui, radea pe la spatele meu..nesimtit! Si cand am aflat chestiile astea i-am spus "adiioooossss"! NU se merita sa plangi dupa asemenea persoane!
Asa spunea toata lumea!"dar de ce nu esti cu el, v-ar sta super impreuna" dar daca nu a fost sa fie asta e!
Sfatul meu e sa iti gasesti pe alta si o sa te simti mai bine! Comunica cu alte fete cu ea pe fata sa isi dea seama ca nu suferi dupa ea etc!
Succes!

| oÎngerașul explică (pentru gingergirl1):

Pe altcineva nu pot gasi, doar pe acea fata. La mine in clasa sunt multe fete care vor bagate in seama, trebuie sa le faci cinste cu un suc sau altceva, si alte chestii, niste fitoase. Daca ai veni la mine in clasa, nu ai rezista 1 zi. Mda, mai ales diriginta le apara la fiecare greseala pe care o fac. In plus am petrecut 6 ani cu ele, si acum se fac ca nu ma cunosc.

| gingergirl1 a răspuns (pentru oÎngerașul):

Asa gandeam si eu, dar pana la urma a intalnit DIN GRESEALA un baiat cu care sunt acum love struck
Dar incearca sa te intalnesti cu fete din clase paralele, adica la mine in clasa nu au fost niciodata cupluri pe clasalaughing
Ma rog, pana la urma o sa gasesti si o fata care te merita!
Succes!;(

| Voidwithin a răspuns:

Inseamna ca nu te place, iar la faza aia ai dreptate e o vaca.Nu conteaza ca esti fricos sau puternic sau timid, daca vrei poti sa te schimbi oricand doresti.

| xCrazyGirl a răspuns:

Nu te merita

| Irinα a răspuns:

Cred ca este foarte nesimtita si nu iti merita sentimentele. E foarte prost crescuta si nici prea inteligenta nu e. Scuze daca nu e ceea ce vrei sa auzi. Dar asta este adevarul. Cred ca nu ar trebui sa o mai cauti sau sa-i mai spui vreodata ca o placi. Daca incearca ceva sau mai rade din nou de tine, ii spui ca ai trecut peste ea pentru ca ti-ai dat seama ce fel de persoana e.

| oÎngerașul explică (pentru Irinα):

E adevarat ce spui, nu era asa de nesimtita cand nu stia ca imi place de ea. dar cand a aflat, a devenit o proasta. Iti dau o funda