| TotEu10 a întrebat:

Am 17 ani si m-am dezvirginat de curand,prietrena mea a dormit la mine intr-un weekend si in prima seara am intretinut relatii sexuale timp de o ora,a doua seara nu mi s-a mai sculat.
De cand m-am dezvirginat a inceput sa nu mi se mai scoale cum trebuie,m-am mai masturbat si nu era sculata cum trebuir,era sculata doar partial. Mentionez ca m-am masturbat mult timp pana m-am dezvirginat, dar acum cand incerc sa ma masturbez sau sa ma uit la un film erotic nu se mai scoala cum trebuie. Da-ti niste sfaturi pentru ce ar trebui sa fac!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Esti pur si simplu stresat.Incearca sa te linistesti sa nu-ti mai faci griji.Totul va reintra in normalitate.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti mic, nepregatit psihic pentru sex si, din aceasta cauza stresat si inhibat. In plus, folosesti pornografie, ceea ce este interzis minorilor, tocmai fiindca da probleme de potenta precum cea prin care treci tu.
Ia o pauza mica de masturbat (6-8 luni macar). Renunta complet la pornografie (vei privi filme erotice numai cu partenera si nu numai dupa 18 ani). lasa stresul deoparte, bucura-te de o relatie normala de adolescenti, cu sarutari fierbinti, mangaieri si fara nici o presiune. Nu trebuie sa faceti sex acum, puteti sa mai asteptati o vreme, sa mai cresti si sa te mai maturizezi. facand o activitate de om adult nu inseamna ac esti adult, ci ca nu stii ce e potrivit varstei tale. Cred ca hormonii iti dau ghes, dar exista un motiv pentru care oameni mult mai intelepti decat tine au zis ca sexul se incepe dupa majorat. Cat timp vei fi stresat si vei considera chestia asta ca pe ceva obligatoriu, presiunea te va face sa ai probleme. daca te relaxezi, te gandesti ca nu e necesar sa faci sex acum, ca zilele nu au intrat in sac, ca poti inca sa te bucuri de privilegiile adolescentei, viata ta se va imbunatati si, incet, vei deveni apt si de sex. Secretul este sa nu te grabesti, ai o viata intreaga inainte pentru sex, nu trebuie sa faci acum.

| RAY a răspuns:

Pe bune? te-ai obosit prea mult

| Emilian65 a răspuns:

Vezi, unde duce masturbarea? La impotenta si neputinta de a face sex cu iubita ta.

| Kiwibibilă a răspuns:

Am eu un sfat...Lasa sexul si apuca-te de ceva mai bun!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Pana in prezent omenirea inca nu a inventat ceva mai bun si placut si dorit ce sa poata fi comparat cu sexul.Doar dupa ce te vei apuca si tu de aceasta activitate vei intelege si simti extazul si placerile, resimtite in momentul orgasmului si sunt sigur si am convingerea ca imi vei da dreptate.