| GotenKs18 a întrebat:

Am avut cu prietena mea un contact neprotejat aproximativ acum 2 luni.Luna trecuta pe 22 mai exact s-a intamplat dar nu am ejaculat inauntru, dupa 19 zile i-a venit ciclul(calculat cu totul la 31 de zile i-a venit adica ca si in ultimele 2-3 luni tot la 31 de zile). Menstruatia i-a tinut 5 zile cu cantitati mai inseamnate in primele 3 zile iar a 4-a si a 5-a zi din ce in ce mai putin pentru ca era pe final. Dupa menstruatia i-am cumparat 2 teste de sarcina SureCheck (am platit pe ele vreo 47 de lei, deci consider ca sunt bune) si le-a facut la un interval de 2 zile unul fata de celalalt.Primul test la facut dupa mai bine de 21 de zile (am inteles ca dupa 21 de zile e bine sa le faca pentru un rezultat corect) si ambele au iesit negative.Luna aceasta astazi se implinesc 31 sau 32 de zile si inca nu i-a venit ciclul? care sa fie cauza? pentru ca de sarcina nu cred ca se mai pune problema.Merci anticipat!

6 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Raceala, stres, modificarea temperaturii de afara - sunt mai multe elemente care intra in calcul. Nu e mai putin adevarat ca am auzit si de sarcina peste menstruatie dar... cred ca in cazul tau e doar o chestiune de factori externi.

| Violente a răspuns:

Tocmai de asta întrebi, că îți este teamă de sarcină, golane.
Stai parcat și spune-i să aștepte.
Nu cred că menstruația vă ocupă vouă timpul zilnic.
Las-o că vine ea, nimeni nu funcționează ca ceasul și mai ales că un ciclu menstrual variază +/- 4 zile.
Keep calm and SAFE!
Ai grijă cu "coittus intreruptus", sunt șanse destule să o lași și fără să ejaculezi.
Protejați-vă că nu-i de glumă!

| GotenKs18 explică (pentru Violente):

Da, recunosc de aia imi e frica dar nu cred ca poate fi vorba dupa tot ce am facut si da, raman la cauciuc, nu mai risc! NEVER!

| Violente a răspuns (pentru GotenKs18):

Așa te vreau.
Stai liniștit, luna trecută i-a venit menstruația după ce ați avut contactul neprotejat.
Dacă după acea menstruație nu ați mai avut niciun contact neprotejat, nu este nicio șansă de sarcină.
Keep calm :*

| Hαppiηеss a răspuns:

Se intampla oameni buni, e firesc mai sunt schimbari ale organismului, voi exagerati daca intarzie o zi 2 intrati in panica, e adolescenta e si normal sa se mai deregleze si daca sta stresata gandindu-se numai la asta intarzie, luati-o mai usor ca nu e nici o tragedie.

| GotenKs18 explică:

Am uitat sa mentionez, mi-a spus ca a avut si o usoara raceala si de curand si-a luxat si glezna si face niste injectii sa nu se coaguleze sangele ( Fragmin daca am inteles bine).