| AdyTHEBoSS a întrebat:

am o intrebare: E ok sa fii gay? (intreb pentru fratele meu)

Răspuns Câştigător
| Crackman a răspuns:

Nu este ok sa fii gata... distrugi starea naturală a lucrurilor ( punctul meu de vedere anti gay shift)
Pe de altă parte cine este cu mult o sa zică că este complet natural si bla bla bla.
Acum nu instig la rasism sau altele dar era o cale de ce nu se păstrează. acum alertați peste tot (gay, leșin, copacofil, zoofil, pedofill, foodofill) deci eu astept ww3 si nucleare

16 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

E ok sa iti placa albastru? E ok sa iti placa lasagna? E ok sa nu iti placa ceapa verde dar sa iti placa ceapa rosie? E ok sa iti placa laptele de vaca dar nu si cel de capra? Ce face un lucru ok sau ne-ok? La un om esential mi se pare sa fie parolist, sa aiba niste principii, sa nu fie jegos - cu toate interpretarile posibile ale termenului. Cum se identifica dpv al sexualitatii mi se pare efectiv irelevant - atita vreme cit asta nu il face sa se comporte sau imbrace penibil in situatii in care nu e cazul...winking

| Goete a răspuns:

E super!
Lasati fetele pentru noi, ceilaltiwinking

| AdyTHEBoSS explică (pentru Goete):

Nope boss

Răspuns utilizator avertizat
| Goete a răspuns (pentru AngelErmin):

Fetele greu de cucerit happy?
Fiecare vorbeste din experienta lui dar hai sa nu spun eu nimic, doar uita-te in jurul tau cate fete au pereche.

Răspuns utilizator avertizat
| Goete a răspuns (pentru AngelErmin):

Inteleg.
Eu nu pot spune ca am aceeasi experienta ca tine referitor la "foarte greu spre imposibil"

Răspuns utilizator avertizat
| Goete a răspuns (pentru AngelErmin):

Sau poate noroc

| RKBlue a răspuns:

Suntem in evul mediu?
Homosexualitatea a fost observata la multe mamifere.
Chiar daca procentul e mic nu inseamna ca e o anomalie(poti sa ii zici si asa.Dar atunci oamenii cu ochi albastrii au o anomalie...)
Nu poti schimba faptul ca esti gay. Orientarea sexuala e un lucru permanent(credeam ca e clar, dar unii romani mi-au demonstrat ca secolul XXI nu a ajuns la toata lumea).
De ce sa ai treaba cu cineva bazat pe un fapt mic?
Orientarea nu te determina ca persoana!
Tu nu esti un barbat hetero.Esti un barbat care s-a intamplat sa fie hetero.
Sexualitatea nu te defineste ca om, ea fiind un lucru care nu ar trebui sa fie judecat de altii(ca religia unui om, etc)

Răspuns utilizator avertizat
| Anonima163333 a răspuns:

Nu vad unde ar fi problema, daca el se simte bine in pielea lui.
Sanatate si tie si fratelui tau!

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Daca el se simte confortabil cu orientarea lui sexuala si ii face placere sa faca sex cu barbati, e strict problema lui si e alegerea lui.
Intr-adevar, homosexualitatea a fost considerata o deviatie de la calea normala, uneori o boala.
Dar sa nu uitam ca homosexualitatea exista si se practica inca din antichitate. Nu e un lucru nou. E chiar foarte vechi.
Probabil, o perceptie negativa a homosexualitatii vin si din cauza faptului ca Biserica se opune homosexualitatii. Iar, in zilele noastre a fi homosexual contravine si normelor crestine.
El nu trebuie sa se simta marginalizat, discriminat, persecutat din cauza orientarii lui sexual. Trebuie sa se simta doar el insusi, in largul sau.

| Radu_Marius_1994 a răspuns:

Ideea e ca sentimentul de iubire este guvernat de creierul tau iar tu nu poti alege ce iti dicteaza mintea. Deci e ok sa fi gay.

| AlinRO147 a răspuns:

Iti sustin fratele

| PatriPisaru76 a răspuns (pentru AlinRO147):

Si eu susțin rasa umană cu organul meu genital masculin de reproducere in masa si fetelor le place