| Rogojina_Adrian_1998 a întrebat:

Am o intrebarea ce incepe cu o poveste.
Eu sunt in Olanda la o scoala internationala ( adica unde sunt toate natiile de baieti si fete ). Pe la jumatatea primului an a venit o noua fata in scoala ( o poloneza) desigur ea nu a fost in cla cu mine in primul an adica 2012- 2013. Imi p[lacea mult de ea chiar atunci cand m-a vazut prima data pe coridor s-a uitat asa adorabil la mine si zambea. De atunci tot imi place fata asta. Chiar daca in primul ana nu am avut curaj sa ma duc la ea si sa ii spun ca imi placea de ea si etc... In al 2-lea an adica acum 2013-2014 ea este in clasa cu mine. In prima luna de cand venise ea se uitata la mine si imi zambea da doar la mine nu si la alti baieti din clasa. Pai si dupa ce mai vorbeam cu ea mai glumeam radeam am simtit-o ca ii placea sa fie alaturi de mine, asa ca intr-un weekend am intrebat-o pe facebook daca vrea sa fie cu mine. Faza naspa era ca ea era la o prietena dea ei cu care eu ma mai certam din cand in cand si ele doua sunt prietene forte bune. Deci ea mea zis ca ei ii place de alt baiat ca cica are 15 ani si eu de acolo pai si eu am 15 ani. Ea a zis ca vrea sa fie cu baiatul acela si eu am zis bine si nu prea am mai vorbit cu ea asa mult cum o faceam inainte dea a o intreba. Dupa 2 luni cel mai bun prieten al meu roman din scoala s-a combinat cu ea faza era ca nu prea imi mai placea de ea asa ca i-am zis bine ma bravo. Dupa 2-3 saptamani dupa ce s-a combinat cu el mi se pare m-am indragostit iar de ea. Si de o saptamana in coace ea se uita la mine vine ma imbratiseaza imi cera haina de trening sa o poarte se uita la mine si- imi zambeste. Prietenul meu a aflat de ce s-a intamplat si mi-a zis ca dc ma dau la ea si am zis ca nu ma dau la ea,,,, ea se da la mine el a zis ca nu e adevarat. Acum mie mi se pare ca ei mai au o aruncatura de bat pana sa se desparta. Deci intreabarea e oare face astea pentru mine ca vrea sa fie cu mine sau doar niste jocuri de-a feteleor. Adica mie imi place de ea dar oare ea ma place? Sti-ti am doar 15 ani si nu prea a avut cine sa ma invete treaba asta cu fete dar daca mia-ti putea spune ce sa fac si ce sa-i spun pentru-ca chiar vreau sa fiu cu ea. Dau funda la primul raspuns!

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

E posisbil ca ea sa te fi placut de la inceput dar sa se fi lasat influentata.
Poate ca l-a placut si pe amicul tau putin mai mult decat pe tine si fiind cu el poate s-a dezamagit de el si s-a gandit mai bine si te vrea pe tine.
Mai asteapta momentan.
Cel putin cat e cu prietenul tau nu e ok sa faci vreo mutare pentru ca te certi cu el.
Daca ei se despart, sa nu fii tu cel care o cauta. Nu o evita dar nici nu sta dupa fundul ei. Daca vezi ca se apropie de tine atunci da, poti sa faci o mutare.
O poti saluta, o poti intreba ce face...chestii dástea mai impersonale.

8 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Eu spun ca fata asta te joaca pe degete si ar fi Bine sa iti vezi de ale tale. Bine ca e Posibil sa te Placa si atunci de ce nu a vrut sa fie cu tine? daca iti Zambeste nu e neaparat si nevoie sa te placa ca pe un Iubit ci poate ca un Prieten.Acum Prietenu tua e cu ea si ar fi Bine sa dai dovada de Caracter si sa respecti asta chiar daca ea ar vrea nu o baga in seama.Pna la urma tu ai incercat daca nu a vrut atunci acum ce rost mai are.Sunt atatea fete si chiar daca o Placi pe ea acum are O Relatie. Poti sa astetpi sa fie Singura si sa vb cu ea fara sa mai te gandesti la nimic.dar pana atunci ateapta si nu te baga pentru ca e vb de Prietenu tau.Gandeste-te si va fi Bine.

| fadnox a răspuns:

Kan jij nederlans sperken/?

| Macryna a răspuns:

Ioi frate ce dragut happy ce-mi place ca mai sunteti unii cu povesti din astea, mai ma pregatesc si-o pentru adolescenta mai am 3 ani pana fac si-o 15 big grin frate pe sigur te place, te-o facut gelos cu prietenul tau a vrut sa vada cum reactionezi as zice sa vorbesti cu prietenul tau sa-i zici cea ce simti pentru fata si apoi sa vorbesti cu ea cine stie poate se imfiripa ceva happy

| VampireBlood a răspuns:

Interesant ce-ai spus tu aici. thinking Păi, probabil atunci când era la prietena aceea, poate de ochii ei te-a refuzat, iar ca să nu pice prost chiar s-a combinat cu respectivul. E clar că te place PE TINE, ceea ce nu înţeleg eu e de ce s-a mai combinat cu băiatul ăla?! Dar mă rog, cel mai bine e să discuţi cu ea, să aflii de ce e cu băiatul acela şi dacă îţi dă ţie speranţe fără nici un motiv sau că îi place de tine.

| Seyko a răspuns:

Deoarece tu esti trandafirul printre flori, adica romanul printre polonezi, fii sigur ca mai multe fete or sa te incerce, asa ca iti recomand sa nu cazi in plasa niciuneia caci in caz contrar vei avea de suferit. Uite cum zic eu sa faci, prima fata care iti spune ca te iubeste FATA IN FATA, cu aceea combina-te. Multa bafta si asculta sfatul meu, nu-ti va parea rauwinking

| Rogojina_Adrian_1998 explică:

As fi vrut sa dau funda si lui VampireBlood si Macryna. Dar poate la intrebarea urmatoare mersi si bafta oricum fac pariu ca mai pun eu 2-3 intrebari cu aceaasi tema.