| OpinieSiSolutie a întrebat:

Am o problema ciudata. Deci..am o simpatie fata de profa` de Ed.Civica. In fiecare dimineata, dupa amiaza, seara, ma gandesc la ea. Ea are in jur de 25-26 ani, iar eu 15 ani. Este atat de frumoasa, precizez ca este singura, nu are nici un fel de relatie. Mereu imi zambeste cand o privesc. Colega mea stie ca o simpatizez, asa ca ea incearca sa faca ceva in problema asta ( incearca sa ii spuna ). Ieri a avut loc o excursie in care si ea venise. Dupa ajungerea la destinatie, eu impreuna cu niste colegi consumasem putin alcool ( o gura de vin fier ). Dupa o plimbare ne-am asezat pe o banca. Profa` statea in picioare, iar eu langa ea ( pe banca ). Ma privea neincetat, zambind! Ma simteam atat de bine. Dupa ce ne-am intors ea i-a spus unei alte profe` ca a fost cea mai frumoasa zi de Sf Nicolae. Am fost atat de fericit cand am auzit asta! Stiu ca sunt putine sanse, poate 0, 1%, dar vreau sa incerc! Nu mi` se pare un lucru imposibil. Vreau sa ii trimit un biletel cu tot ceea ce simt pentru ca nu ma simt in stare sa ii spun fata in fata, MOMENTAN! Cum credeti ca o sa reactioneze? Au fost foarte multe cazuri identice. Credeti ca sunt mult prea visator? Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Biizz a răspuns:

Nu e imposibil, dar e ciudat.
Profesoara respectiva ar trebui sa fie nebuna sa stea cu un elev de-al ei. Mai ales cu 10 ani mai mic.
Rar se intampla de-astea. Eu spun sa iti cauti o prietena de varsta ta.

12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mai asteapta macar 3 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca mai, dar promite-ne ca ai sa ne spui si noua cum te-a refuzatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca iti zambeste pentru ca îi eşti drag,, ca şi copil

Răspuns utilizator avertizat
| 4Yourself a răspuns:

Mersi ca m-ai bagat si pe mine in povestea ta. Precizez ca el are prietena si nu se mai intelege deloc cu ea. ( Am vazut un raspuns de genul '' Gaseste-ti o prietena de varsta ta '' ) Profa e si psiholoaga scolii, ar stii cum sa il faca sa inteleaga. Cred ca esti indragostit doar de ce pare ea a fi si iti place doar ce face. Nu e dragoste adevarata. Vorbim maine la scoala, poate nu dai funda. rolling on the floor

| Costea_Ionut_1992 a răspuns:

Tu iti dai seama ce zici o iubest pe profa de civica? e cu 7 ani mai mare si ce crezi co sa zica? si ce crezi ca a avut o zi de mos nicolaie perfecta pentru s-a uitat la tine poate vroia doar sa iti revizuie comportamentul de la ora. in plus ai iluzi ce creazi! ca va sta in ultimi 50 de ani crescandusi sotul!

| alexandrajasmin1 a răspuns:

In primul rand ea are 25 si tu 15 esti micut pentru ea... si intotdeauna femeia cauta ca barbatul sa fie mai mare, mai matur sa simta ca este protejata. faptul ca tit zambeste nu inseamna ca te place ci pur si simplu ca vede cum o privesti si o face sa se amuze cand esti indragostit de cineva privirea te da de gol chiar de nu ai vrea. din punctul meu de vedere nu ii declara sentimentele ca te faci de ras si mai mult vei suferi vei vedea ca in cateva luni iti va dispare aceasta stare de dtragoste pe care o simti. in adolescenta este normal sa te indragostesti de un profesor mai akles cand acesta este tanar iti spun din proprie experienta si eu m-am indragostit de un profesor dar nu i-am spus niciodata ce simt in schimb invatam cel mai bine la obiectul lui desi nu era unul frumos. dragostea asta mi-a trecut cam dupa vreo 6 luni asa ca suporta gandeste-te ce vor spune parintii tai ca sigur ii va anunta. daca ai fi fost fata si el prof poate mai mergea sa ai sanse dar asa in nici un caz TINE MINTE : FEMEIA/FATA CAUTA UN BARBAT/BAIAT MAI MARE DECAT EA PT AI OFERI PROTECTIE!

| Strontiu a răspuns:

E imposibil