| IonutCiobanescu a întrebat:

am o problema mai grava pe plan spiritual. De cand ma stiu nu am stiut ce e iubirea. In sensul ca puteam avea 100 de iubite ca nu simteam iubire pentru ele dar nici nu le puteam spune ca am pe alta, sau chestii de genu, nu am simtit niciodata atractie pentru o persoana, cum as putea sa-mi dau seama daca-mi place de o anumita persoana? Va rog seriozitate, ma macina treaba asta.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De la: "as fi putut avea 100 de iubite " la realitatea cruda si dura ca nu ai de fapt nici una, ar trebui sa fii realistic si sa lasi visele, coborand la realitate.
Ia-o cu usorul si cand vei intalni prima fata pentru care sa-ti bata inima, vei simtii si poti incepe numaratoarea de acolo, cu iubita nr.1!

| IonutCiobanescu explică (pentru Violleta2022):

Nu am avut fix 100 de iubite, dar 3 iubite odata am avut

| Violleta2022 a răspuns (pentru IonutCiobanescu):

Baiete, una este cand visezi si alta este realitatea.
Dupa cat plangi pe aici, ca tu nu poti avea 1 femeie, acum spui ca ai avut 3 lipite?
Minciuna ta are deja cap de balaur.
Te mai intrebi de ce esti singur... cand inventezi povesti atat de proaste, ca nici tu nu esti macar consistent cu ele.

| IonutCiobanescu explică (pentru Violleta2022):

Daca tu zici asa sa fie, dar cred ca am avut mai multe iubite la viata mea de cate ori ai avut tu sex vreodata vere. Asta e strict oftica, eu am cerut ajutorul la ceva, si voi imi dati hate ca am avut eu iubite, vai si amar?‍♂️

| Violleta2022 a răspuns (pentru IonutCiobanescu):

Vrabia malai viseara!
Nu numara laba, ca nu se considera sex! laughing
Ai doar 18 ani si multa fantezie in cap.

PS Sunt maritata de peste 3 decenii, asa ca, mai ai nevoie de vreo 30-40 de ani, sa ma ajungi tu pe mine.

| IonutCiobanescu explică (pentru Violleta2022):

La ce mentalitate aveti, nu v-as da mai mult de 20 de ani, da, stiu, e oftica cand auziti ca am avut 3 iubite odata, asa-i? Dar da, uite va se poate, mai bine vedeti va de viata voastra, si nu va mai dati cu parerea daca nu stiti.

| Violleta2022 a răspuns (pentru IonutCiobanescu):

Mai copile, tot nu intelegi ca nu-s barbat sa ma oftic!
Eu ca femeei nici nu te cred, deloc, maia les cand spui ca nu simti atractie pentru fete, este clar ca minti d eingehti apele.
Este trist pentru tine, nu pentru noi, ca pe noi nu ne afecteaza minciunile tale, dar pe tine te va afecta masiv in viitor, fiindca nu stii sa minti "credibil".

| corbulalbrosu a răspuns:

Iti pui ochii ''tinta'' pe o anumita fata, pe aceea care ti se pare tie ca ar fi potrivita si ar avea toate calitatile necesare incat sa fie in cea mai mare masura conforma cu exigentele tale. Cu maxima seriozitate o abordezi si o intrebi daca accepta sau ii propui direct sa deveniti prieteni care sa formeze un cuplu real in adevaratul sens al notiunii si nu doar simpli amici. Daca ea va accepta si tu vei fi in stare incat sa reusesti sa o faci fericita, in mod cert iti va deveni iubita si astfel vei afla care este gustul dragostei. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alții nu știu cum să scape de a simți iubire, și tu vrei sa te îndrăgostești? Ai o problema grava, in lumea asta cel mai bine e sa ai o inima de piatra, sa nu te îndrăgostești. Dar e normal să-ți placă ceva la ele. Nici să ieși cu tipe care nu simți nici cea mai mica atractie, dar nici sa te lași dus de val și să pui sentimente.

| B3HappyN0Worry a răspuns:

Buna! Crede-ma pe cuvant, nu ai nicio problema. Si eu am avut 6 relatii pana acum si in fiecare m-am mintit singura ca iubesc. laughing M-am mintit ca-s atrasa fizic de ei, m-am mintit cu totul.
Cand am realizat asta, exact ca tine, credeam ca problema e la mine, dar a aparut apoi cineva in viata mea care mi-a demonstrat ca nu la mine era problema, ci la ei.
Nu suportam singuratatea si acceptam pe oricine chiar daca nu-si dadea niciunul interesul sa ma cucereasca, sa ma aprecieze, sau sa ma pastreze. De aceea n-am iubit niciodata, poate ai aceeasi problema si n-ai vazut pana acum prea mult interes din partea niciunei fete.
*paranteza* Bineinteles, pana acum, cand a aparut cineva care a stiut din prima clipa cum sa ma aprecieze si cum sa ma cucereasca prin lucruri marunte, de exemplu: sa-mi aduca trandafiri, sa ma priveasca cum nimeni n-a facut-o, sa ma ajute la treburi prin casa, sa-mi respecte parintii.
E greu sa gasesti persoana aceea a carei simpla prezenta s-o adori, dar fix cand te astepti mai putin apare.

Stii cum iti dai seama daca-ti place de o persoana?
Sa te uiti intruna la ea si sa nu te saturi, sa iti placa sa porti conversatii cu ea, sa adori simpla ei prezenta, sa-ti creasca pulsul cand esti in preajma ei, sa-ti vina s-o tii in brate intruna, si sa nu vrei sa mai plece, cam astea.
Daca n-ai simtit inca nimic din astea, nu te stresa, ai rabdare! Si nu te grabi sa intri in relatii, bafta!

| Edyy5555 a răspuns:

Astept mesaj in privat

| andracampean90 a răspuns:

Esti un afemeiat du-te dreku