| DragoselAjutorul a întrebat:

Am o problema. penisul meu măsoară în stare flască 3.5 cm și in erecție 7 cm... Nu am nici sperma. M-am masturbat dar nimic( în sens la sperma că nu vine). Am fost la doctor și na... Doctori din Romania. Mi-a zis că nu știe, la fel și la endocrinolog. Am vorbit cu tatăl meu și m-a pocnit că l-am întrebat așa ceva.

15 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Esti intr-o situatie extrema, chiar disperata. Probabil ca singura solutie posibila ramasa intr-un asemenea caz mai ales la varsta ta este cea de a te....resemna ca vei fi dotat cu un penis extrem de mic. Din pacate pentru tine chiar daca te voi intrista foarte tare ma vad obligat sa-ti amintesc ca d.p.d.v. medical se considera ca dezvoltarea penisului dupa inplinirea varstei de 16 ani inceteaza sau daca totusi in cazuri particulare continua inca 1-2 ani, se constata un ritm de crestere abia perceptibila. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Ai puțintică răbdare, stimabile! Așa spunea Caragiale într-o piesă și se potrivește perfect situației.
Cu siguranță vei mai câștiga niște centimetri pe măsură ce dezvoltarea gonadelor tale se va fi încheiat. Și va veni și ejacularea.

| DragoselAjutorul explică (pentru mihai69):

Când frate? De când aștept.

| mihai69 a răspuns (pentru DragoselAjutorul):

Aș estima maximum doi ani. Poate trei. Așa cum a mai spus cineva, nu va fi o creștere spectaculoasă - dar ceva tot va fi.
Ceea ce ai ejaculat este doar lichid spermatic (produs de prostată și glandele anexe). Sperma se va forma când testiculele vor adăuga acestui lichid, spermatozoizii.

| doctorandus a răspuns:

Tatal tau s-ar putea sa nu aiba nepoti, asa ca ar trebui si el sa-si faca griji despre asta.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Plot twist: Copil de 12 ani impacientat, care intreaba lucruri despre penis.

| DragoselAjutorul explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Am 14 ani, desteptule

Răspuns utilizator avertizat
| DragoselAjutorul explică (pentru RobertG101):

Frate, m-am logat de pe Facebook dar copiii prosti nu înțeleg asta.

Răspuns utilizator avertizat
| DragoselAjutorul explică (pentru RobertG101):

Ok.

| MrJoker30 a răspuns:

Si care e intrebarea?

| Neamiticahfdn a răspuns:

Pai, la 14 este posibil ca la unu baieti sa nu au inca sperma, adica inca nu s-au maturizat complet, mai asteapta si tu dupa 15-16 ani..Insa in mod normal baieti la 14 incep sa se maturizeze asa ca ai timp.

| DragoselAjutorul explică (pentru Neamiticahfdn):

M-am masturbat și a ieșit ceva uleios și așa ca apa. Oare să fie sperma?