| ToTiBaieTi a întrebat:

Am revenit cu o alta intrebare. Am o fata de varsta mea(mai mica cu 2-3 luni decat mine) dar este cu o clasa mai mica deoarece am fost dat mai devreme la scoala, mie la fel, imi place de ea dar nu stiu daca e sentimenul reciproc, suntem prieteni foarte buni, dar eu ma simt atras de ea.

6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Spune-i!

| Vio199 a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa o faci pea ea sa se indragosteasca de tine, nu sta si o admira in secret si sa vina altul sa ti-o ia. Aranjeaza-te, pune-te la punct cu freza si imbracamintea si PARFUM, incearca sa atingi popularitatea in scoala sau sa fi foarte comunicativ, sa ii fi cel mai bun prieten dar sa ai un aer de baiat cool.Si cel mai usor dupa astea spune-i in gluma cu zambetul pe buze: ce ai zice daca eu te-as placea? O spui in gluma ca ai tupeu, nu ai rusine si daca cumva raspunsul e negativ dai o duma, ceva gluma: tu "urat-o" si razi si din alea big grin

| DewjawVUU a răspuns:

Intreab-o daca te place! Nu patesti nimic daca o intrebi.Invit-o undevahappy

| fabyan a răspuns:

Buna!

deci poti incerca sa observi cateva mici gesturi care dau de gol orice fata.
dupa cum am mai explicat
nu ar fi rau ca atunci cand vorbesti cu ea sa
fii atent cand ii vei spune `salut`
daca isi da parul dupa ureche [sau aranjeaza in vreun fel parul] asta e semn de flirt.
2-daca atunci cand iti raspunde sau vorbiti de ceva timp isi umezeste buzele
e un alt semn ca este interesata de tine.
De asemenea cand vrea sa te faca atent nu te va striga pe nume sau daca o face va fi insotit de o atingere.[daca stati la o masa] te va atinge usor si scurt pe mana...[intrare in spatiul tau personal]...
de asemenea fii atent daca iti atinge coatele..sunt puncte importantebig grin
daca vrei te mai pot ajuta si cu alte sfaturibig grin
baftahappy
si fii atent la ce ti-am spusbig grin
succes!

| ToTiBaieTi explică:

Pai da dar: 1: Popular sunt, adica nu e o fata sa nu imi reziste in scoala, Parfum/haine/freza/ochelari de soare nu mai zic ca fara mancare mai rezist dar fara astea nu.Dar suntem prieteni foarte buni si stau mereu cu ea dar ma gandesc ca daca ii place de mine decat ca amic, sa nu o pierd ca si prietena.....Sunt nedumerit ce sa fac...

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru ToTiBaieTi):

Un baiat popular nu pune intrebari pe TPU