| Adela898 a întrebat:

Am si eu o intrebare care ma framanta de mult timp. Acum cateva luni am cunoscut un baiat si ma intelegem destul de bine cu el. Dupa ceva timp a inceput sa devina cam obraznic cu mine in sensul ca vorbea cu mine ca si cum ar vorbi cu o fata usoara iar mie nu mi-a convenit si i-am spus sa nu fie nesimtit.De atunci incrunta ochii cand vorbeste cu mine de parca i-ar fi greu sa ma priveasca iar de cateva zile nici nu imi mai raspunde la salut.Voi de ce credeti ca se comporta asa? Ce ar trebui sa fac ca sa ne intelegem iarasi bine?

Răspuns Câştigător
| milan9 a răspuns:

Dacă respect nu e, nimic nu e! Dacă un băiat nu mai simte că are motiv să respecte o fată, nu va mai avea absolut nici unul s-o iubească sau să rămână cu ea!

Este şi orgoliul bun la ceva, dar dacă asta îl opreşte să respecte şi să-şi recunoască greşeala, se defineşte a fi atunci ca "măgar înfumurat". Dar ce poţi face cu un "măgar înfumurat", la ce poate bun?

O fată nu are voie să se lase a nu fi respectată. Trebuie să pretindă asta. Dacă nu o face, şi-a semnat în schimb condamnarea la a fi "folosită", umilită şi nefericită...

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

El ar trebui sa faca ceva, nu tu si sincera sa fiu, cred ca nu-i de tine tipul

| Adela898 explică (pentru mona):

Treaba e ca nu face nimica! Probabil ca s-a suparat pe mine pentru ca i-am zis sa nu fie nesimtit. Avem prieteni comuni iar ei mi-au spus ca el doar a glumit...nu mai stiu ce sa cred

| mona a răspuns (pentru Adela898):

Pai atunci mai acorda-i o sansa sa-si indrepte greseala

| Adela898 explică (pentru mona):

Ma intreb cum.Pentru ca ne intalnim rar in oras iar cand ne intalnim nu ma ia in seama cand vorbesc cu el.Se preface ca nu ma aude.Mi-e ca daca il intreb ce are de nu ma saluta se enerveaza si mai rau...

| neutrino a răspuns:

Baiatul tau se dovedeste a fi badaran. Nu ti-a spus nimeni ca e bine sa te feresti de badarani?

| Adela898 explică (pentru neutrino):

La inceput parea cel mai de treaba baiat pe care l-am cunoscut.Si dupa nu ne-am mai vorbit... unii imi spuneau ca ma place si de asta m-a deranjat asa rau cand mi-a pus intrebari care nu erau tocmai la locul lor

| deeeliiiaaa a răspuns:

Daca se poarta ca un magar ar trebui sa nu ii mai dai atentie, cauta pe cineva care merita.