| Raluka_Rallu_2000 a întrebat:

am si eu o intrebare... S-a intamplat acum 3 saptamani sa fac sex neprotejat, dupa o saptamana imi aparuse o scurgere rozalie pe chiloti care a durat 3-4 zile dupa care mi-a intarziat menstruatia 2 saptamani... Poate fi un semn al sarcinii?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca nu ai prezentat date certe exacte, nici in privinta ciclului menstrual adica a tipului acestuia REGULAT sau NEREGULAT, a lungimii ca numar de zile si de asemenea nici a momentului in care a avut loc contactul sexual, formularea si prezentarea unui raspuns obiectiv si corect ar fi hazardata deci si improbabila. Fiindca au trecut 21 de zile de la data intretinerii sexului, in acest moment se poate efectua un test de sarcina pe baza urinei, fiindca rezultatul obtinut va fi un rezultat 100% valid, valabil si bineinteles corect. Doar pe baza informatiilor oferite in aceasta intrebare, NU se poate trage o concluzie pertinenta. Multa sanatate!

| sofisis a răspuns:

Da, se poate sa fii fost sangerarea de nidatie...cand se implanteaza sarcina.

| Pool77 a răspuns:

Daca au trecut 21 de zile de la partida, fa un test de sarcina.
Dar, daca ti-a intarziat ciclul atunci sunt sanse mari.

Răspuns utilizator avertizat
| Mrlove2017 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in interior si menstruatia ti a venit totusi chiar daca a inarziat sunt sanse minime sa fi aparut vreo sarcina! totusi fa un test si scapi de griji

| Raluka_Rallu_2000 explică (pentru Mrlove2017):

Tocmai ca a ejaculat in mine de 3 ori in saptamana aceea...