| bogdan133 a întrebat:

Am si eu o nelamurire... Inca de la inceputul clasei a 9-a, m-am inteles mai bine cu o noua colega, adica noi la inceput ne petreceam majoritatea timpului la scoala impreuna, vorbeam des pe mess sau alte cai de comunicare. Totusi "relatia" s-a racit dupa vacanta de iarna. In ultimele saptamani am observat unele lucruri la ea ce se petreceau si in timpul inceputului de an scolar adica : se uita la mine atent, vine se aseaza langa mine etc. Ieri l-a fel ne-am "intalnit" privirile si am ramas asa circa 40-50 de secunde, in urmatoarea pauza a venit langa mine si mi-a spus " Mai stii cand vorbeam noi pe mess, pana seara tarziu si cum stateam noi impreuna... hai sa mai facem asta ".
Acum intrebarile nu sunt legate de ea. daca ma place sau nu, nu stiu.
Totusi nu stiu ce sa fac, sa ma apropii mai mult de ea etc. cam asta imi spune inima sa fac, dar creierul imi spune invers, stand in aceiasi clasa observand comportamentul ei si mai multe chesti.
In concluzie dupa o lunga povestire vreau sa va intreb :
1. Sa imi ascult inima sau creierul?
2. Este interesata de mine ( ea )?

FUNDA MARE!

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Vorba multa, saracia omului. Invita fata la un suc si rezolvati-va problema.

| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Poate sa fie atrasa de tine sau te vede ca pe un prieten bun
acuma depinde de tine din cate ai scris tu aici mie mi se pare ca te place. tu o cunosti mai bine ca noi
gandeste cu parta rationala prima data apio cu cea sentimentala.bafta

Răspuns utilizator avertizat
| Lorena7712 a răspuns:

Nu cred ca este atrasa de tine. Probabil iti e doar o prietena foarte buna si ii e dor de timpul in care petreceati timpul impreuna... Fiecare dintre noi are nevoie de un prieten bunbatting eyelashes
Parerea mea.

| MadaSweet18 a răspuns:

Eu cred ca este interesata de tine, vorbeste cu ea despre asta. spune-i ce simti ca nu ai nimic de pierdut. Poti sa-ti asculti inima dar sa iti folosesti si creierul.

| ColourfulLife a răspuns:

Aici e bine sa asculti inima, pentru ca nu prea cred eu ca vrei sa o vezi ca sufera datorita fostei relatii de prietenie dintre voi happy

| Luiz_David_1905 a răspuns:

Trebuie sa iti asculti si inima si creierul.Asculta-ti inima si daca te simti atras de ea apropie-te de ea incet incet.Vezi ce fel de fata este si fii atent la comportamentul ei.Asta nu stiu sa iti zic ea poate fi interesata de tine daca te priveste asa.Ar trebui sa fii mai atent cu ea saii faci cadouri.