| Zayn007 a întrebat:

Am si eu o problema, des intalnita.Acum 2 saptamani, am cunoscut o fata.Suntem la acelasi liceu.Intre timp am inceput sa simt ceva pentru ea.Prietena ei mi-a spus ca a intrebat-o daca ar vrea sa fim impreuna si ea a zis ca da, dar sa mai treaca timp! Dar nu stiu ce sa cred...deoarece,acestei fete i-a placut de mine cu ceva timp in urma si mi-e teama ca zice asa doar sa imi fac eu aluzii deoarece eu am refuzat-o pe ea.In fine...Helpppp:
1.Cand ies in oras cu ea,sa o iau in brate, de mana? Ce sa vorbesc cu ea?
2.Ce ziceti,s-o cred pe prietena ei ce spune?
P.S: De cand ne-am cunoscut,ne-am imprietenit foarte repede, si pot spune ca suntem destul de apropiati pentru aceste 2 saptamani. Fundaaa.

Răspuns Câştigător
| T4ny4 a răspuns:

Trebuie sa te gandesti in primul rand ca e om ca tine! Tie cum ti-ar place sa fii abordat intr-o astfel de situatie? Chestia e ca, e greu ca fata pentru ca, ai putea s-o sperii daca ii spui direct.Iar daca o lungesti, s-ar putea sa te saturi tu de ea.Intelegi? Daca te.a placut, inseamna ca ai o sansa.Dar renunta la sagetutele astea. Fetele pot fi foarte a dracului cand sunt mici.De aia iti recomand sa mergi sa discuti personal cu ea. Uite, daca ti-e mai usor, roag-o pe prietena ei sa ii zica sa va intalniti undeva pe coridor, sau stiu eu.Si,ai 2 variante, ori ii ceri un idd de mess si ii zici pe mess (ar fi mai simplu).Ori iti faci curaj si ii spui in fata.Analizeaza-i gesturile.Tu normal ar trebui sa simti, sa vezi daca te place cineva. daca fata te-a placut, o atingere usoara pe mana cand ii vorbesti o va da gata.Dar fa-ti curaj neaparat!

4 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Cred ca ai vrut sa spui ¨iluzii¨... Si tu de ce ai nevoie de sagetute ca sa afli ce simte fata pe care o placi pentru tine? Fa-ti curaj si vorbeste tu cu ea! N-are ce sa se intample rau! Te refuza, asta e! Toti am fost refuzati, si pentru asta se invarte Pamantul inca.Mai sunt fete.Cu curaj!

| Zayn007 explică (pentru T4ny4):

Da,ma scuzi.:d Am gresit cand scriam.

| Zayn007 explică (pentru T4ny4):

Ok,si ce sa ii zic? Cum am spus si in text, o cunosc de putin timp...

| T4ny4 a răspuns (pentru Zayn007):

Trebuie sa te gandesti in primul rand ca e om ca tine! Tie cum ti-ar place sa fii abordat intr-o astfel de situatie? Chestia e ca, e greu ca fata pentru ca, ai putea s-o sperii daca ii spui direct.Iar daca o lungesti, s-ar putea sa te saturi tu de ea.Intelegi? Daca te.a placut, inseamna ca ai o sansa.Dar renunta la sagetutele astea. Fetele pot fi foarte a dracului cand sunt mici.De aia iti recomand sa mergi sa discuti personal cu ea. Uite, daca ti-e mai usor, roag-o pe prietena ei sa ii zica sa va intalniti undeva pe coridor, sau stiu eu.Si,ai 2 variante, ori ii ceri un idd de mess si ii zici pe mess (ar fi mai simplu).Ori iti faci curaj si ii spui in fata.Analizeaza-i gesturile.Tu normal ar trebui sa simti, sa vezi daca te place cineva. daca fata te-a placut, o atingere usoara pe mana cand ii vorbesti o va da gata.Dar fa-ti curaj neaparat!

| FcRb1923Madalin a răspuns:

Bossule tu acum vrei mura in gura
nu exista un manual din care sa inveti ce si cum sa faci
experimenteaza, fii tu insuti si nu uita : zambeste happy