| Andreeatrb a întrebat:

As vrea un sfat:acum câteva luni am fost cu un băiat de la mine din școală, înainte sa fim împreună, eram cei mai buni prieteni și ne înțelegeam foarte bine, după câteva luni de relație mi-a spus sa ne despărțim, chiar după despărțire el discuta cu colegii lui despre mine, îmi zâmbește, se uita la mine, dar el este împreună cu alta fata și atunci când fata respectiva trece pe lângă el, se uita foarte ciudat la ea, ca și cum gen"cum am ajuns sa fiu cu fata asta impreuna"prietena mea primește încontinuu mesajele de la el spunându-i ca de ce eu nu vorbesc cu el și ca ar vrea sa fim împreună din nou, iar el îmi spune ca motivul despărțirii ar fi ca eu m-am tăiat pe mâini pentru el, lucru care nu este adevărat, ce credeți ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Eteda a răspuns:

Daca iti place de el si crezi ca mai merita o sansa... vb cu el. Dar avand in vedere ca el crede tot ce aude... nu e a buna.

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa-l uiti. Este in interesul tau. Te-a aruncat ca pe o masea stricata.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Prea multe inchipuiri strica. Din ce ai scris, majoritatea sunt inchipuiri. Daca el vrea sa continuati, sa vina el la tine, nu sa trimita mesaje prin altii. Mai ales ca el este cel care a propus despartirea.

| ywar a răspuns:

Toane de adolescenti! Si tu si el! Vă va trece! peste câțiva ani nu o sa mai aveți fumurile astea. Vi le scoate viața din cap cu forcepsul.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să nu îl mai bagi în seamă. Asta, bineînțeles ai demnitate și orgoliu.

| Atlas33 a răspuns:

Daca reusesti sa-mi si spui de ce anume v-ati despartiti, poate resusim impreuna sa te ajut cumva.

| Andreeatrb explică (pentru Atlas33):

Eu cred ca a fost într-un fel influentat, ne-am despărțit la școală, asa a vrut el, ins amai tuturor spune ca îi pare foarte rău

| Andreeatrb explică (pentru Atlas33):

Niste colegii din clasa au început sa vorbească prostii, gen ca m-am taiat pe maini

| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda sa spui parintilor de urgenta si sa mergi cu ei la un Psihiatru, fiindca taiatul ala pe maini denota ca ai o problema psihica serioasa si ai nevoie de ajutor de la medic.
Pentru un coleg de scoala, nu se omoara nimeni!