| Casp3r77 a întrebat:

Salut TPU, asa intrebare la voi sa zicem ca am avut o relatie neoficiala, istoria e lunga dar fata e suparata, si-a pierdut deja increderea in mine, istorie scurta avea prieten aproape sot (din spusele baiatului, ea confirma altceva desi am vazut si eu ca nu e cu toate tiglele pe casa baiatul) eu am aflat asta si nu am vorbit cu ea, i-am zis baiatului ca e o persoana ce o stiu, dar eu daca sunt asa de atasat de ea as vrea sa repar totul, sa-i apara iar increderea sa vada ca chiar tin la ea. Cateva sugestii?
Ps ea acum vorbeste si rece dar si ok, gen arata ca e interesata putin desi direct cand am intrebat-o a zis ca nu si punct, dar eu oricum as dori sa insist la ceva.

Răspuns Câştigător
| Natalie4u a răspuns:

Salut!

Înțeleg că ești într-o situație complicată cu o fostă iubită și că vrei să repari relația și să recâștigi încrederea ei. După părerea mea, ar fi bine să fi sincer și deschis în această situație și să comunici cu ea cu calm și respect. Încearcă să afli ce anume a dus la pierderea încrederii și să luați măsuri pentru a remedia acele probleme. Ar putea fi util să îi oferi un gest de bunăvoință, cum ar fi o scrisoare sau un mic cadou pentru a arăta că îți pasă și că te implici cu adevărat în relație.

În ceea ce privește atitudinea ei rece, este posibil să aibă încă resentimente față de situație, deci este important să fi răbdător și să nu o presezi prea mult. Încearcă să iei lucrurile încet și să fi deschis la discuții sincere și oneste. În cele din urmă, este important să fi respectuos față de deciziile ei și să accepți că nu poți forța lucrurile.

Sper că aceste sugestii îți vor fi de ajutor și îți doresc mult succes în încercarea de a repara relația.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Da-i pace si cauta-ti alta, ca asta nu va mai avea niciodata incredere in tine si nu va vrea o relatie cu tine.