| andreealc345 a întrebat:

Va rog ajutati-ma cu ceva. Am cunoscut un baiat prin toamna si e destul de dragut. E cam de aceeasi varsta cu mine si e in oras cu mine. Chestia e ca nu stiu de ce, dar chiar imi doresc sa fim prieteni buni. Vorbeam recent pe ask.fm cu el, bineinteles ca eram doar o anonima, iar eu ii represom ca e foarte incuiat, iar el a spus ca nu e asa, ca ofera foarte multe sanse, insa el merge pe principiul ca celalt sa faca primul pas, iar el pe restul 99. E cam ciudat copilul asta. Pe ask.fm este super de treaba, iar in viata reala e cam naspa sau poate nu-l cunosc indeajuns de bine. Mi-a spus, tot pe ask, de care ori l-am intrebat daca vrea sa iasa afara si i-am zis ca niciodata. Intr-un fel sau altul, m-a pus sa-l invit afara. E bizar. La mine e faza de parinti. Daca le spun ca am chemat un baiat afara, sigur ar comenta. Li se pare prostesc si inutil ca fata sa traga de baiat. Acum, nu stiu ce sa fac. Spune-ti-mi voi. Sa-i las pe parinti sa ma certe si sa-l intreb daca vrea sa iasa pe-afara (tin sa mentionez ca am mai vorbit de cateva ori pe facebook si nu era prea deschis) sau sa uit de baiatul acesta pentru totdeauna? Va rog, ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Până la urmă nu ar trebui să conteze dacă fata invită băiatul sau este invers. Dacă nu ești de acord, sunt de opinie că între voi doi este cineva încuiat, dar nu este el acela. Mai bine îl întrebi, pentru că afară îl vei cunoaște mai bine. Părinții tăi sper că nu au o mentalitate care să lase atât de mult de dorit.

| andreealc345 explică (pentru T0T):

Nu stii cum sunt parintii, adica ei doar incearca sa ma protejeze. In trecut am mai facut niste ptostii de genul cum ca m-am bagat in seama si baiatul acela m-a facut rau de ras..bine..acest baiat nu pare genul, dar nu stiu ce sa spun

| T0T a răspuns (pentru andreealc345):

Păi încercarea moarte n-are, zic eu. Oricum tipul pare cam ciudat după ce ne-ai spus. Deci nu spune niciodată chestia că nu pare genul. Foarte greu ajungi să cunoști un om, mai ales pe el cum l-ai descris.

| T0T a răspuns (pentru andreealc345):

Sincer mi-ai stârnit curiozitatea despre ce s-a întâmplat în trecut. Știu că nu este treaba mea dar sunt un tip foarte curios.

| andreealc345 explică (pentru T0T):

El e super de treaba, dar repet, e incuiat. Sufera destul de mult zic eu. Nu vreau sa par o disperata, pur si simplu mi-ar fi placut sa fim prieteni. Dar e aiurea ca eu trebuie sa-l intreb daca vrea sa iasa afara.

| T0T a răspuns (pentru andreealc345):

E încuiat în ce fel? La minte am dedus eu prima oară la cum te-ai exprimat laughing Sau este încuiat în el?

| T0T a răspuns (pentru andreealc345):

Și nu este aiurea, poate chiar nu are tupeu. Mai bine să iei tu inițiativa, dacă vezi că el nu poate, zic eu.

| andreealc345 explică (pentru T0T):

Imi placea de cineva, puneam intrebari destul de penibile cu anonim pe ask, baiatul era destept, s-a prins si mi s-a adresat pe nume in urmatoarea intrebare care i-am lasat-o. De asemenea, m-a facut in toate felurile tot le ask.fm. iti dai seama cum m-am simtit

| andreealc345 explică (pentru T0T):

Nu isi exprima sentimentele usor.Nu prea are incredere in oameni si e destul de ganditor, in sensul acesta

| T0T a răspuns (pentru andreealc345):

Asta se întâmplă dacă ajungi să îți placă de cine nu trebuie. Oricum respectivul băiat degeaba era deștept, dacă a fost atât de nesimțit și s-a purtat în felul ăla. Îmi pare rău pentru tine. Eu nu prea stau pe ask. Mi se pare foarte aiurea.

| T0T a răspuns (pentru andreealc345):

Înțeleg. Uite că și de aceea este bine ca tu să faci primul pas în situația asta. Lasă prostiile gen cum că ești fată și tu nu trebuie că nu știu ce. Nu gândești bine, dacă procedezi în felul ăsta.

| andreealc345 explică (pentru T0T):

Si parintilor ce le zic? Gen, mna, nu vreau sa par fraiera in fata lor

| T0T a răspuns (pentru andreealc345):

Păi le spui adevărul. Sau îi minți cum că el a fost cel care te-a invitat și nu ai putut să îl refuzi. Depinde de cât de înțelegători sunt.

| T0T a răspuns (pentru andreealc345):

Le spui că de unele lucruri trebuie să te convingi înainte singură, că nu poți avea certitudini dar dacă nu te convingi o să îți reproșezi mai târziu că ai dat cu piciorul unei șanse de a cunoaște mai bine un băiat care chiar ar putea fi pe placul tău.

| andreealc345 explică (pentru T0T):

Mama ar fi in stare sa-mi spuna "A da? Arata-mi mesajul in care te-a chemat afara."

| andreealc345 explică (pentru T0T):

Multumesc mult. Chiar apreciez.

| T0T a răspuns (pentru andreealc345):

Păi îl pui pe el să facă un mesaj și pentru ochii mamei tale laughing

| T0T a răspuns (pentru andreealc345):

Nu ai pentru ce happy Sper să fie un băiat foarte de treabă care să nu te dezamăgească și să fii fericită cu el. Sper să fie bine happy
Baftă! happy

| andreealc345 explică (pentru T0T):

Si eu sper acelasi lucru. Multumesc happy

20 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Iesiti afara, daca nu o vei face o vei regreta indiferent de ce s-ar fi inamplat.

| LuisaTone a răspuns:

Baiatul de care vorbesti este foarte timid, si se inchide in fata oricui, dar daca nu stie cine este si cu cine vorbeste ii este mai usor sa se exprime. Sa faca fata primul pas mi se pare ciudat si daca nu este '' normal'' in viata reala, dar cu totul o alta presoana in cea virtuala, inseamna ca '' nu esti de nasul lui '', incearca sa fii cucerita nu sa pari disperatawinking